Naga MarketsBitcoin BTCFirma zajmująca się bitcoinowymi futures, 1Broker, która została oskarżona o naruszenie szeregu przepisów dotyczących papierów wartościowych w Stanach Zjednoczonych, ogłosiła, że ​​ponownie uruchomi wypłaty środków.


Platforma handlowa, która została oskarżona o działanie jako niezarejestrowany dealer swapów, a także łamanie przepisów dotyczących prania pieniędzy, zauważyła, że ​​jej strona internetowa została przejęta przez FBI pod koniec zeszłego miesiąca. Platforma mogła ponownie otworzyć swoją witrynę w trybie tylko do odczytu na początku października. Jednocześnie ogłosiła, że szuka porady u amerykańskiego adwokata, który by pomógł jej poradzić sobie z zarzutami.

Znowu działamy!

W środę firma opublikowała tweet, zgodnie z którym “zaczniemy przetwarzać wypłaty jutro o godzinie 12:00 (UTC). Dziękujemy za cierpliwość w ciągu ostatnich dni!” Giełda nie ogłosiła jednak żadnej pełnej reaktywacji.

Batalia prawna 1Broker rozpoczęła się we wrześniu, kiedy SEC, CFTC i FBI złożyły pozew przeciwko platformie, dyrektorowi generalnemu Patrickowi Brunnerowi i spółce dominującej 1Bool. Organy stwierdziły, że firma oferuje inwestorom amerykańskim dostęp do produktów typu swap opartych na papierach wartościowych bez konieczności przestrzegania wymaganych procedur prawnych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zamknąć i ukarać

Regulatorzy domagają się stałego zakazu działania witryny, zaś Brunnerowi i 1Poolowi grożą karami pieniężnymi.

Po zajęciu domeny, firma oświadczyła w mediach, że posiada wystarczające fundusze na pokrycie wszystkich żądań wypłaty. Potrzebowała  jednak pozwolenia od władz USA, aby włączyć tę funkcję w pierwszej kolejności.

Brunner nie odpowiada ponoć na prośny mediów o komentarz.

Futures oparte na bitcoinie pojawiły się na rynku pod koniec zeszłego roku. Wielu obserwatorów rynku podkreśla, że to ich start przyczynił się do osiągnięcia nowego ATH dla BTC. Obecnie planowane jest także wprowadzenie kontraktów terminowych na ETH.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here