Naga MarketsPełniący obowiązki kontrolera waluty w USA Brian Brooks w czasie wywiadu, jakiego udzielił Laurze Shin, podzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat sposobów, w jakie amerykańskie banki zaczęły badać temat adopcji kryptowalut.

  • Books mówił, że banki w USA otworzyły się szerzej na kryptowaluty.
  • Ponoć szukają pośredników typu Coinbase.

Banki chcą kryptowalut!

Decyzja Brooksa przyznająca bankom prawo do przechowywania u siebie kryptowalut został ogłoszona w lipcu. Urzędnik wyjaśnił wtedy, że instytucje bankowe powinny być w stanie chronić najcenniejsze aktywa swoich klientów, a termin ten obejmuje dziś też cyfrowe waluty.

Shin odniosła się do determinacji urzędnika, pytając Brooksa, czy od czasu publikacji jego listu dot. kryptowalut zauważył zmianę podejścia do cyfrowych walut ze strony dużych instytucji finansowych.

– Cóż, słyszałem pocztą pantoflową i założę się, że wielu z twoich słuchaczy słyszało to samo, że od czasu opublikowania naszego listu wiele dużych banków skontaktowało się z Coinbase i wieloma innymi [firmami z rynku kryptowalut], czy te byłyby skłonne być zewnętrznymi dostawcami usług powierniczych [dla banków] – powiedział.

Brooks zakłada, że ​​złożoność związana z opracowaniem wewnętrznej struktury, która będzie działać jako swoisty depozytariusz kryptowalut, zmotywuje banki do docierania do istniejących już scentralizowanych giełd w celu przechowywania na nich kryptowalut swoich klientów.

– Szczerze mówiąc, jedną z najciekawszych rzeczy, którą zauważyłem wkrótce po ukazaniu się tego listu, Lauro, było to, że cena większości aktywów kryptograficznych wzrosła w ciągu kilku dni po opublikowaniu tego listu, co moim zdaniem sygnalizuje, że instytucje poczuły się bezpieczniej inwestując w aktywa, które przechowują w banku – dodał.

Proces będzie postępował

W dłuższej perspektywie uważa, że proces ten będzie postępował.

– Tak więc, jeśli przeciętna osoba uważa, że ​​rozsądne jest posiadanie 50 punktów bazowych wartości netto w kryptowalutach, co, jak wielu doradców inwestycyjnych twierdzi, jest rozsądną alokacją, poczuje się znacznie bezpieczniej, wiedząc, że JP Morgan jest opiekunem ich kryptowalut, niż poczucie, że opiekun jest jakimś bytem, ​​o którym nigdy nie słyszeli, w Południowej Dakocie. Więc myślę, że wzrost popytu będzie zauważalny – dodał.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here