Naga Markets

Kontrakty terminowe na złoto spadają przed raportem o zatrudnieniu! Kontrakty terminowe na złoto w piątek rano schodziły niżej przed miesięcznym raportem o stanie rynku pracy w USA, dzień po tym, jak złoto zanotowało największy jednodniowy wzrost od ponad dwóch lat. Ceny kruszców, które przekroczyły okrągłą cenę 1800 USD, zmierzały do ​​najwyższego tygodniowego wzrostu od około trzech tygodni, gdy dolar amerykański ostygł, a komentarze prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella wskazywały na mniej agresywną ścieżkę podwyżek stóp procentowych w walce banku centralnego z inflacją.

Rynek czeka na dane o zatrudnieniu z USA!

Względnie wyciszona akcja metali w piątek ma miejsce, gdy inwestorzy czekają na comiesięczną aktualizację Departamentu Pracy dotyczącą miejsc pracy, która według oczekiwań ekonomistów wykaże, że w listopadzie utworzono 200 000 nowych miejsc pracy. Oznaczałoby to najsłabszy wynik od prawie dwóch lat i być może stanowiłoby pewne wsparcie dla przekonania, że ​​Fed jest na najlepszej drodze do schłodzenia gospodarki, próbując stłumić inflację, podnosząc stopy procentowe i poprawiając swój bilans.

Zobacz również: MadMind Studio zarobił w II kwartale 2,6 mln zł netto z tytułu sprzedaży gier! Analiza akcji.

„Dzisiejszy dzień przynosi najnowsze dane o zatrudnieniu z USA i po wczorajszych ogromnych wzrostach, złoto i szerzej rynki są dość statyczne w oczekiwaniu na te dane dotyczące zatrudnienia”, napisał Rupert Rowling, analityk rynkowy w Kinesis Money.

Wcześniej w tym tygodniu prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że bank centralny może zdecydować się na podniesienie stóp procentowych w wolniejszym tempie na następnym posiedzeniu politycznym. Papiery skarbowe zwyżkowały, obniżając rentowności.

Niższe rentowności obligacji zmniejszają koszt alternatywny utrzymywania niestabilnych aktywów, takich jak złoto, podczas gdy słabszy dolar sprawia, że ​​ceny wielu towarów, które często są wyceniane w dolarach, są tańsze dla kupujących korzystających z innych walut.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

Bossa

 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułDane nie po myśli “gołębi”, dolar odbija
Następny artykułNarodowy Bank Ukrainy prezentuje koncepcję e-hrywny
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.