Naga MarketsKontrakty terminowe na S&P500 najwyżej od pół roku. Wkrótce nowy rekord?Zapowiadany program stymulacji rynku i zbliżające się negocjacje handlowe pomiędzy Chinami a USA budzą optymizm wśród inwestorów. We wtorek kontrakty terminowe na S&P 500 osiągnęły najwyższy poziom od blisko 6 miesięcy.

  • W Stanach Zjednoczonych potwierdzono już ponad 5 milionów przypadków zachorowań na COVID-19.
  • Chiny nałożyły sankcje na 11 obywateli USA.
  • Cena złota spadła poniżej 2000 dolarów za uncję.

Dalsza stymulacja gospodarki

Na pozytywne nastroje wpłynął podpis Donalda Trumpa, złożony w sobotę pod rozporządzeniem wykonawczym, który przyznaje amerykańskim bezrobotnym cotygodniowy dodatek do zasiłku w wysokości 400 dolarów. Według najnowszych danych, w Stanach Zjednoczonych jest obecnie 16,3 miliony ludzi pobierających świadczenie dla bezrobotnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inwestorzy zwracają również uwagę na spadającą liczbę nowych zachorowań na COVID-19, która wyniosła w poniedziałek 40 tysięcy, w porównaniu do 74 tysięcy 24 lipca.

Zobacz również: Europejska ropa brent z najwyższą ceną od 5 miesięcy

Wraz ze słabnięciem letniego skoku zachorowań na COVID-19, inwestorzy są bardziej skłonni postrzegać ożywienie gospodarcze jako realne. Może to oznaczać, że ostatni ruch w kierunku akcji cyklicznych jest realny i stabilny po raz pierwszy od początku pandemii. – powiedział w rozmowie z MarketWatch James Meyer, dyrektor inwestycyjny w Tower Bridge Advisors.

Dzienna liczba potwierdzonych przypadków zachorowań na COVID-19 w USA, źródło: Centers for Disease Control and Prevention

Amerykańsko-chińskie porozumienie handlowe może wspierać S&P 500?

Ważnym aspektem dla amerykańskiego rynku są także relacje z Chinami, które w ramach odwetu nałożyły sankcje na 11 obywateli Stanów Zjednoczonych. Brak dalszej eskalacji konfliktu może oznaczać, że oba państwa poważnie podchodzą do negocjacji, które mogą zakończyć się podpisaniem umowy handlowej.

Sankcje zostawiły Biały Dom nietknięty. Daje to pewną ulgę, że Chiny nadal przyznają pewien priorytet dialogowi w sprawie porozumienia handlowego. – powiedział Reutersowi Vishnu Varathan, ekonomista Mizuho Bank.

Nastroje poprawia również fakt, że prezydent Donald Trump ogłosił plany obniżenia podatku od zysków kapitałowych, a Kongres pracuje na nowym programem stymulującym gospodarkę.

Optymizm uderza w ceny złota, które we wtorek spadły do tej pory o 2,5% i spadły w okolice 1980 dolarów za uncję.

Wykres przedstawiający zmianę wartości S&P 500 w ciągu 5 ostatnich miesięcy, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here