Naga Markets

Kontrakty na złoto pod presją sprzedaży wśród dużych spekulantówWedług najnowszego raportu, który obrazuje dokładnie sposób zachowania dużych spekulantów na rynku – Commitments of Traders (CoT), kontrakty na złoto nadal nie budzą optymizmu. Według niego na rynkach terminowych nadal dominuje sentyment sprzedażowy, co potwierdzać może tylko dalszą zależność spadkową waloru. Ekspozycja na kontrakty long nieco spadła, jednocześnie nie pokazując podobnego obrazu wśród pozycji krótkich.

  • Ceny kontraktów na złoto stale spadają
  • Odzwierciedlenie w tym można znaleźć na kontraktach metalu szlachetnego 
  • Wydaje się, że sentyment spadkowy nadal może dominować
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Zainteresowanie złotem spada?

Ostatnie tygodnie na rynku kontraktów na złoto z pewnością nie napawają optymizmem, kiedy metal szlachetny odnotowuje co rusz coraz to niższe zakresy. Obecnie jak wynika z najnowszego raportu Commitments of Traders (CoT) amerykańskiego organu nadzoru CFTC, na rynkach terminowych nadal dominuje sentyment sprzedażowy, co potwierdzać może tylko dalszą zależność spadkową.Według dalszych danych, ogólne zainteresowanie kontraktami na złoto nieco zmalało, co znalazło odzwierciedlenie w spadku liczby otwartych kontraktów (open interest) z 465,9 tys. do 463,7 tys. kontraktów w tygodniu kończącym się 13 września. Oznacza to co prawda niewielki, jednak spadek zainteresowania o 0,5%.

Ponieważ duzi spekulanci futures (niekomercyjni) zmniejszyli swoją długą pozycje i jednocześnie z tym zwiększyli ekspozycję na pozycje krótkie, ich długa pozycja netto spadła z poziomu 103 850 do 97 300 futures (-6,3 procent). Liczba ta spadła więc ogólnie o 32 procent w ciągu raptem pięciu tygodni i aż o 54 procent na przełomie roku. W połączeniu z masowymi odpływami w sektorze ETF, był to główny powód rozczarowujących wyników notowań złota w tym roku.

wykres Kurs kontraktów na złoto XAUUSD 19.09.2022
Kurs kontraktów na złoto XAUUSD 19.09.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Co ciekawe, obecnie sytuacja kontraktów na złoto przypomina tę na ropie naftowej. Opublikowany w piątek wieczorem przez amerykańską firmę usługową Baker Hughes, tygodniowy raport o aktywności wiertniczej w Ameryce Północnej pokazał lekki wzrost, jednak obecnie gracze na rynkach ropy naftowej nadal obawiają się o stronę podażową.

W porównaniu z poprzednim tygodniem liczba platform wiertniczych w USA wzrosła z 591 do 599. Jednak patrząc dalej w stronę frontu politycznego, unijny zakaz importu rosyjskiej ropy, który zacznie obowiązywać w grudniu, oraz dalszy rozwój gospodarczy w Chinach, drugim co do wielkości konsumencie ropy na świecie, powodują obecnie dużą niepewność.

XTB

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułDeutsche Bank: W przypadku recesji wyprzedaż na rynkach akcji może “pójść znacznie dalej”
Następny artykułPoniedziałkowe kursy walut – dolar, funt, frank i euro – 19 września 2022 roku
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here