Naga MarketsKurs złotego kiepsko radził sobie w październiku. Kontrakty na PLN spadły o ponad 4,7 proc.Październik okazał się kolejnym miesiącem, w którym kontrakty terminowe na polskiego złotego spadały. Po wrześniowym osunięciu o 4,72 proc., PLN futures notowane na Chicago Mercantile Exchange (CME) zniżkowały w październiku o 2,4 proc.

  • Kontrakty terminowe na PLN zaczęły zniżkować po wakacjach
  • Na wykresie miesięcznym powstał we wrześniu niedźwiedzi outside bar
  • Kurs złotego może kierować się do wsparcia z marca br.

Kurs złotego zniżkuje od dwóch miesięcy

Spadek kursu złotego w ciągu dwóch ostatnich miesięcy doprowadził do zanegowania zysków wypracowanych przez miesiące wakacyjne (lipiec, sierpień). Ponadto, wyklarował się opór w okolicach 0,2730.

Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Złotemu nie sprzyja druga fala pandemii koronawirusa, która mocno napiera na Europę, w tym Polskę. Kolejne rekordy liczby zakażeń i wprowadzanie lockdownów, skłaniają inwestorów do szukania schronienia w tzw. bezpiecznych przystaniach. PLN jako waluta rynku wschodzącego niestety się do nich nie zalicza.

Dalszy los złotego zależeć będzie prawdopodobnie od rozwoju pandemii w kraju, ale także od wydarzeń na świecie. Mowa tu przede wszystkim o wyborach w USA.

Na wykresie miesięcznym kontraktów terminowych na PLN widzimy formację niedźwiedziego objęcia (outside bar), która powstała we wrześniu. Kontynuacja spadków w październiku jedynie potwierdziła jej wymowę.

fpmarkets

wykres

Może się teraz okazać, że notowania będą ponownie zmierzać do kluczowej strefy wsparcia w okolicach 0,2370, co oznaczałoby spadek o około 6 proc. Na wspomnianym wsparciu  wyprzedaż wyhamowała w marcu br.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here