Naga MarketsAmerykański rynek akcji, a konkretnie indeks Dow Jones rozpoczął ten tydzień od silnego wzrostu. Kontrakty terminowe na Dowa zyskały w poniedziałek ponad 7% i dotarły do istotnego oporu. Wzrosty widoczne były również wczoraj, ale sesja zakończyła się  niepomyślnie dla byków. Czy to oznacza korektę?

  • Notowania zmagają się z oporem przy 22520
  • Niedźwiedzi pin bar sugeruję korektę
  • Cena może ugrzęznąć w konsolidacji

Dow Jones z niedźwiedzim pin barem

Poniedziałkowy wzrost zaprowadził notowania do poziomu 22520, gdzie znajdował się ostatni szczyt. Zamknięcie dnia miało miejsce pod tym poziomem, a zatem można było uznać ten opór za obowiązujący.

Wczoraj w ciągu dnia byliśmy świadkami kontynuacji wzrostów, jednakże całość zysków została oddana, a sesja zamknęła się na poziomie niższym od otwarcia. Doprowadziło to do powstania niedźwiedziej formacji pin bar, która respektuje opór przy 22520.

Zobacz też: Nigdy, przenigdy nie dodawaj do tracącej pozycji

Dziś opór testowany jest ponownie. Jeśli notowania na koniec dnia pozostaną pod oporem, Dow Jones może utknąć w konsolidacji. Najbliższe wsparcie przy takim scenariuszu znajdziemy w okolicach 20530. Przełamanie tego poziomu otwierałoby drogę w kierunku 18100.

Alternatywnie, wybicie oporu oraz zanegowanie niedźwiedziego pin bara sygnalizowałoby gotowość do dalszych wzrostów. Kolejnym celem byków byłby wtedy opór w okolicach 25000.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
Wykres dzienny kontraktów terminowych na indeks Dow Jones - 8 kwietnia 2020 r.
Wykres dzienny kontraktów terminowych na indeks Dow Jones – 8 kwietnia 2020 r.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here