Naga MarketsBitcoin (BTC) spadł o 4 proc. w ciągu ostatnich 24 godzin, ale nie musi to oznaczać niczego poważnego. Jak podaje firma Skew, 27 marca upływa termin wygaśnięcia opcji na bitcoinie o wartości 49 400 BTC (328 milionów USD).

Powyższe i ogólnie rynek opcji może wywierać w najbliższym okresie presję na parę BTC/USD.

Po spadnięciu do poziomu 6495 USD, para BTC/USD ta znajduje się obecnie na pułapie około 6640 USD. Jak dotąd bykom nie udało mu się zebrać rozpędu, aby przełamać opór w wysokości 7 000 USD.

Futures a bitcoin

 

Daty wygaśnięcia kontraktów futures na bitcoinie od dawna wiążą się z bardziej zmiennym kursem kryptowaluty w dniach poprzedzających ich rozliczenia. To doprowadziło już niektórych nawet do stwierdzeń, że BTC stało się niejako zabawką Wall Street, co przecież mocno kłóci się z wizerunkiem cyfrowej waluty jako narzędzia antysystemowego.

Doszło nawet do tego, że część analityków na rynku kryptowalut mocniej przygląda się już dziś futures BTC i śledzi wykresy na platformach, które je oferują, niż danym z giełd z cyfrowymi walutami.

Powyższą teorię potwierdzają jednak też badania Arcane Research, które pokazały pewne manipulacje kursem bitcoina, które miały miejsce tuż przed rozliczeniem kontraktów terminowych na CME. Jak wynikało z raportu firmy, bitcoin traci średnio 2 proc. w 15 na 20 przypadków na 40 godzin przed rozliczeniem kontraktów futures.

Wejście BTC do mainstreamu

Pamiętajmy jednak, że samo pojawienie się futures, które są oparte na BTC było pierwotnie przyjmowane przez rynek oraz społeczność bardzo pozytywnie. Chodziło bowiem o fakt że kryptowaluta została zaakceptowana przez mainstream. Z pewnością otworzyło to też furtkę dla inwestorów instytucjonalnych, dla których taka forma inwestycji w BTC jest w pełni akceptowalna.

Z pewnością w przyszłości platformy futures zainteresują się i innymi kryptowalutami, na bazie których można stworzyć kontrakty terminowe.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here