Naga MarketsKontrakty futures na Dow Jones blisko 4% niżej. Zapowiedź spadków na Wall Street?Kontrakty futures na indeks Dow Jones Industrial Average skupiający 30 największych amerykańskich spółek osunęły się w ubiegłym tygodniu o ponad 16,6%. Początek obecnego tygodnia również kontrolują niedźwiedzie. Jaki może być ich kolejny cel?


Kontrakty terminowe na indeks Dow Jones tracą blisko 4%

Pomyśleć, że jeszcze w tym miesiącu Dow znajdował się na historycznych maksimach w okolicach 29540, a teraz wrócił do poziomów z 2016 roku. Co więcej, na razie nic nie wskazuje na wyhamowanie spadków.

Otwarcie obecnego tygodnia luką spadkową i brak próby jej domknięcia wskazuje na potencjał do dalszych spadków i słabe otwarcie Wall Street po południu. Najbliższy istotny cel znajdziemy teraz przy 17500.

Zobacz też: Kurs funta wrócił do poziomów z października. Co dalej z GBPCAD?

To właśnie w okolicach wspomnianego wyżej poziomu znajdują się minima silnego impulsu wzrostowego z listopada 2016 roku, który powstał po wyborach prezydenckich w USA. Ciekawy zbieg okoliczności, w obecnym roku kończy się bowiem kadencja Donalda Trumpa, a notowania indeksu Dow Jones wracają do poziomów z czasów, kiedy został on wybrany na prezydenta.

W przypadku cofnięcia, najbliższy opór stanowić będzie obszar tworzący lukę spadkową. Kolejne kluczowe poziomy to ekstrema z ostatnich tygodni.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>

Wykres dzienny kontraktów na indeks Dow Jones - 23 marca 2020 r.
Wykres dzienny kontraktów na indeks Dow Jones – 23 marca 2020 r.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here