Naga MarketsOd końca zeszłego roku kontrakty terminowe na Bitcoina dostępne są na dwóch amerykańskich giełdach – CBOE oraz CME. Do grona oferujących futuresy chce dołączyć londyńska bursa Coinfloor, planując zaoferowanie klientom fizycznej dostawy przedmiotu transakcji.


CoinfloorEX zaoferuje całkowicie nowy rodzaj kontraktów kryptowalutowych

Powołana w tym celu giełda CoinfloorEX umożliwi górnikom, funduszom hedgingowym, inwestorom oraz traderom profesjonalnym, wykorzystanie pełnego potencjału kontraktów futures. Oferując pierwsze fizycznie dostarczane kontrakty futures na kryptowaluty, CoinfloorEX został zaprojektowany w celu ochrony inwestorów i traderów przed spadkiem cen na pozycjach w momencie rozliczenia, a także przed obawami dotyczącymi manipulacji na rynku. Rozliczenie opiera się na fizycznej dostawie, a nie cenie indeksu z innych giełd, zapewniając większą przejrzystość cen.

Coinfloor zapewnia także comiesięczne audyty wypłacalności sald bitcoinowych. Pierwsza seria kontraktów zostanie uruchomiona w kwietniu i będzie przeznaczona na dostawę bitcoinów.

“Naszą misją jest zbudowanie pomostu między walutą fiducjarną i kryptowalutą, aby zapewnić stabilność i bezpieczeństwo kryptowaluty” – powiedział Obi Nwosu, dyrektor generalny Coinfloor. Jego zdaniem uczestnicy rynku chcą kontraktów futures, aby przejść od gotówki do fizycznego rozliczenia.

Zobacz również: CBOE i CME przygotowują się do wprowadzenia kontraktów na ETH i LTC

Odpowiedź na zapotrzebowanie rynku

Dostawcy płynności chcą, aby fizycznie dostarczany kontrakt terminowy był w stanie zabezpieczyć swoje ekspozycje na giełdach. Kilka tradycyjnych giełd futures, takich jak CME Group Inc. i Cboe Global Markets Inc., oferuje kontrakty terminowe typu Bitcoin, rozliczane gotówkowo, w których sama kryptowaluta nie przechodzi z rąk do rąk.

Inwestorzy i firmy handlowe zauważyły, że kontrakty rozliczane w gotówce można łatwo zmanipulować. Ttraderzy o złych intencjach mogą ustawić ceny kontraktów terminowych na swoją korzyść, przesuwając cenę indeksów lub aukcji na giełdach, które ustalają ceny futures.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here