Naga MarketsW ostatni piątek kontrakt na WIG20 spadł przełamał wsparcie trendu wzrostowego zapoczątkowanego pod koniec czerwca 2013r. Jednak niedźwiedzie nie miały wystarczająco siły aby przebić istotną strefę podaży w okolic 2300 pkt, dzień notowania zakończyły się nieco poniżej otwarcia w wyniku czego wykształcił się pin bar wzrostowy. W kolejnych dniach kurs wrócił powyżej linii wsparcia trendu wzrostowego i mimo próby nie udało jej się po raz drugi sforsować w tym tygodniu.

Dzisiejszy dzień przyniósł nam wyraźny wzrost kurs, wykształciła się klasyczna świeca objęcia hossy, co w połączeniu z wcześniejszymi sygnałami PA – utrzymanie strefy podaży i wykształceniem wzrostowego pin bara wskazuje iż w końcówce marca więcej do powiedzenia mogą mieć byki.

Jeżeli wzrosty zostaną utrzymane i kurs przebije strefę popytu w okolicy 2450 pkt bardzo prawdopodobny stanie się atak na tegoroczne szczyty ~ 2550 pkt, a w dalszej kolejności szczyt z listopada 2013 ~ 2635 pkt. W przypadku kolejnego przełamania linii wsparcia trendu wzrostowego, a następnie sforsowania bardzo istotnej w tym roku strefy podaży ~ 2300 pkt kurs w nadchodzących miesiącach może zanurkować nawet w okolice 2130-2100 pkt. Kurs również może przez najbliższe tygodnia poruszać się w trendzie bocznym między 2450-2300. Wszystko zależy od zachowania ceny w okolicy tych dwóch stref popytu/podaży.

Chcesz się dowiedzieć jak prawidłowo wyznaczać istotne strefy popytu i podaży dla kursów surowców i indeksów giełdowych? Jak wybierać najskuteczniejsze Pin Bary i inne proste sygnały strategi PA. W takim razie zapisz się na szkolenie PA prowadzonego przez Forex University.

Marcin Moroz

moroz.marcin@gmail.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here