Naga MarketsDostawcy podzespołów do urządzeń firmy Apple – AMS AG oraz Atos SE – silnie tracą w trakcie wtorkowej sesji po opublikowaniu gorszych od oczekiwanych prognoz wynikowych za trzeci kwartał, negatywnie zaskakując inwestorów i wywołując wyprzedaż na europejskim rynku akcji technologicznych. Spadki notowało również przedsiębiorstwo świadczące usługi komputerowe Ingenico w związku ze słabymi wynikami jednostki odpowiedzialnej za transakcje POS.

ams 23.10.2018 (1)
Akcje AMS. Źródło: Tradingview.com

Indeks technologiczny Stoxx 600 tracił przed południem 4% reagując na serię niekorzystnych, wstępnych raportów okresowych na przestrzeni całego sektora. Atos obcinał projekcje przychodowe wywołując kilkudziesięcioprocentowe spadki notowań, co jest najsilniejszym osunięciem od ponad dekady. Jeszcze silniejszą deprecjację notował AMS.

Te artykuły również Cię zainteresują
atos 23.10.2018 (1)
Akcje Atos. Źródło: Tradingview.com

Ingenico z poważniejszymi problemami?

Ingenico, niegdyś jeden z ulubieńców technologicznych w Europie, zauważył spadek wartości rynkowej, gdy walczył o globalny rozwój i przesunięcie swojej działalności z terminali sprzętowych na płatności internetowe. “Dostosowanie naszych celów na 2018 rok jest związane wyłącznie z rozczarowującymi wynikami B&A, pomimo powrotu do wzrostu”, powiedział Philippe Lazare, prezes i dyrektor generalny. Akcje Ingenico spadły o około połowę od 2015 roku, co zwiększyło presję na prezesa i sprawiło, że spółka stała się potencjalnym celem akwizycji.

Paryska firma Ingenico jest jedną z niewielu dużych spółek, które pozostaną niezależne w szybko konsolidującej się europejskiej branży płatniczej. Wyjaśnia to częściowo ogłoszenie przeglądu strategicznego, w następstwie wstępnego podejścia potencjalnych nabywców. Jej udziały spadły aż o 4,5 proc. przed odrobieniem strat i przechyleniem szali rynkowej na zieloną stronę.

Atos odnotowuje obecnie całoroczny organiczny wzrost przychodów o około 1 procent w porównaniu z 2 do 3 procent prognozowanych wcześniej i oczekuje całorocznej marży operacyjnej na dolnym końcu przedziału od 10,5 procent do 11 procent. Winą za rozczarowujące wyniki jednostki obarczono oddziały zarządzania infrastrukturą i danymi w USA i Niemczech.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here