Naga MarketsCoraz więcej osób – nie tylko młodych – decyduje się na założenie konta osobistego. Co jest przyczyną takiego posunięcia? Przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo.

Według danych na koniec pierwszego półrocza 2013 roku przypadało 27 mln kont osobistych założonych w 20 bankach, które weszły w skład zestawienia. Zestawienie to jednak nie uwzględnia kilku tysięcy rachunków osobistych założonych w takich bankach, jak Meritum bank, DnB Nord, Invest Bank, FM Bank, Idea Bank, Toyota Bank, Volkswagen Bank direct oraz następnych kilku milionów założonych w bankach spółdzielczych, czego suma ogółem może wynosić nawet 32 mln.

Coraz większa liczba zakładanych rachunków oszczędnościowo – rozliczeniowych to wynik przede wszystkim wygody funkcjonowania oraz bezpieczeństwa naszych oszczędności. Należy jednak pamiętać, że posiadanie konta wiąże się również z zachowaniem pewnych środków ostrożności. Po pierwsze, kod PIN powinien pozostać naszą tajemnicą, dlatego też nie należy wypisywać go na karcie, bądź na kartce w portfelu a podczas jego wpisywania w bankomacie, bądź przy płatności w kasie należy dobrze zasłonić klawiaturę ręką przed ewentualnym złodziejem karty.

Następnie warto zwrócić uwagę na dane adresata przelewu, ponieważ jeżeli są one inne, aniżeli osoby, na rzecz której chcemy dokonać przelewu, to powinniśmy się wstrzymać z przelaniem pieniędzy i wyjaśnić daną sprawę. Jeżeli zaś dojdzie do tego, że nasza karta zaginie, należy bezzwłocznie skontaktować się z bankiem, aby dokonał on jej blokady. To uniemożliwi złodziejowi kradzież pieniędzy z danego konta. Ważny jest również stan techniczny bankomatu, z którego korzystamy – kamery oraz inne udogodnienia, które jednocześnie mają wpływać na bezpieczny przebieg transakcji są niezwykle istotne i warto decydować się na bankomaty posiadające tego rodzaju wyposażenie.

Jeśli nie wiemy na jakie konto osobiste warto się zdecydować, pomocy w wyborze najodpowiedniejszego dla nas wariantu może udzielić nam chociażby strona internetowa kontoteka.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here