Naga MarketsKonto Demo czyli konto demonstracyjne pozwala początkującym na zawieranie transakcji za pomocą wirtualnych dolarów, euro czy innej waluty. Możemy grać bez obaw o stratę prawdziwych pieniędzy, ale też nic nie zarobimy w przypadku transakcji pomyślnych. Zatem czy konto demo ma sens?

Wiele osób zadaje mi pytania związane z kontem demo. “Jak długo grać na takim koncie?” “Który broker oferuje konto demo?” “Czy w ogóle bawić się w konto demo czy od razu grać za prawdziwe pieniądze?” Trzeba jasno powiedzieć, że nie ma idealnych odpowiedzi na te pytania, ale przedstawię Wam mój punkt widzenia.

1

Konto demo na pewno ma sens w kilku przypadkach. Zaliczam do nich sytuację, w której chcemy zapoznać się z nową platformą, a dokładniej z jej działaniem. Konto demonstracyjne jest również przydatne przy testowaniu nowych strategii inwestycyjnych. Możemy wtedy bez ryzyka utraty prawdziwej gotówki, spokojnie przetestować czy nasza nowa strategia czy nowy wskaźnik na wykresie daje zadowalające rezultaty.

Jeśli chodzi o to jak długo powinno się grać na koncie demo, to wszystko oczywiście zależy od nas samych. Ja nie jestem zwolennikiem grania na koncie demonstracyjnym zbyt długo, chyba że akurat testuję nową strategię.

Często pada też pytanie typu: “Na koncie demo idzie mi świetnie, czy broker oszukuje?” Jest to praktycznie niemożliwe, bo platforma demo technicznie działa jak platforma rzeczywista. Brokerzy oferują konta demonstracyjne bez większych problemów. Jedni wymagają jedynie rejestracji, inni zaoferują konto demo po wpłacie depozytu.

Najważniejsza sprawa jeśli chodzi o konto demo to fakt, że to tylko demo… Broker daje nam wirtualną sumę pieniędzy, np. 10000$ i możemy inwestować. Gdzie czyha pułapka i czemu konto demo nie jest zbyt miarodajne? Pułapką jest oczywiście nasz umysł i podświadomość. Wirtualne pieniądze to nie są prawdziwe pieniądze. Z wirtualnych 10000$ możemy zrobić np. 30000$ albo przegrać całość. W obu przypadkach nie ma to większego znaczenia, bo naprawdę nie zarobiliśmy ani 1 prawdziwego dolara.

Grając na koncie demo nasz umysł o tym wie i podpowiada najczęściej takie rzeczy jak: “To tylko wirtualna kasa”, “Nawet jeśli stracisz nie ma to znaczenia”, “Teraz kurs pójdzie w górę, zagraj za wszystko”. Problemem jest to, że na koncie demo często zawieramy transakcje, których nie zrobilibyśmy na realnym koncie. Konto demo ma sens tylko wówczas, gdy zawierasz na nim takie same transakcje, które zawarłbyś za prawdziwe pieniądze. Z doświadczenia wiem, że na koncie demo wiele osób podejmuje zbyt duże ryzyko. Po prostu podświadomie wiedzą, że strata depozytu to nic strasznego, bo to wirtualne pieniądze. Konto demonstracyjne może dać jedynie złudne wrażenie, że jesteśmy wspaniałymi lub słabymi inwestorami.

Moim zdaniem tylko konto rzeczywiste z naszymi realnymi pieniędzmi pozwoli to stwierdzić. Dlatego uważam, że warto zacząć od gry na najmniejszych stawkach na realnym koncie, niż grać po 1000 wirtualnych dolarów na koncie demo. Nasz umysł zawsze będzie wiedział, że gramy na koncie demo i tym samym podpowiadał niemądre decyzje. Grając za swoje prawdziwe pieniądze nauczysz się staranniej zarządzać swoim kapitałem, staranniej wybierać odpowiednie momenty zagrań oraz  będziesz w stanie zarobić prawdziwe pieniądze. A taki jest przecież cel inwestycji w opcje binarne, forex i inne instrumenty finansowe.

Zapraszamy do grupy “Opcje Binarne” na Facebooku – https://www.facebook.com/groups/457174597704619/ oraz do zadawania pytań i dyskusji na naszym forum https://forum.comparic.pl/tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Zgadzam się całkowicie. Demo jest fajne tylko wtedy gdy rzeczywiście grasz tak jakbyś grał na prawdziwym koncie tzn. masz dyscyplinę i grasz tak jakby kasa na demo była prawdziwą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here