Alfa Forex

pilka-nozna-footballShorty na Cristiano Ronaldo? A może longi na Paula Pogbę? Już wkrótce będzie to możliwe i to bezpośrednio z poziomu popularnej platformy Meta Trader. Wszystko za sprawą najnowszego porozumienia, które Footbal INDEX podpisał z Gold-i. Jego celem jest stworzenie nowego innowacyjnego rynku umożliwiający handel w oparciu o wycenę wartości piłkarzy.


Start nowej usługi w pierwszej połowie 2017 roku

gold-i-header-logoJak wynika z oficjalnej noty prasowej Football Index, przedsiębiorstwa umożliwiającego budowanie portfolio inwestycyjnego na podstawie rynkowej wyceny wartości popularnych piłkarzy, nowy produkt ma wejść w życie do drugiego kwartału 2017 roku. Umożliwi to firma Gold-i będąca specjalistą w integracji zewnętrznych pomysłów z platformami od Metaquotes – zarówno MT4, jak i MT5.

Krok może być strzałem w dziesiątkę – nie tylko spora część traderów detalicznych to fani piłki nożnej, ale jednocześnie brokerzy FX/CFD coraz chętniej podpisują kontrakty z piłkarzami lub całymi drużynami, aby zwiększać świadomość swojej marki.

1065a054-logo_07201a07201a000000Prezes Football INDEX, Adam Cole twierdzi, że koncepcja tradingu wydaje się niezwykle atrakcyjna, jednak rynki finansowe mogą odstraszać początkujących. „Wiele osób nie wierzy, że posiada odpowiednie zasoby oraz wiedzę, aby inwestować na skomplikowanych produktach. Kiedy jednak chodzi o football, historia wygląda całkowicie inaczej – każdy ma wrażenie, że jest ekspertem.” – dodaje Cole. Jego zdaniem nowy produkt firmy pozwoli przyciągnąć do branży sporo traderów.

Szansa na przyciągnięcie nowych klientów

Gold-i pomagający brokerom różnicować ich ofertę, aby była bardziej konkurencyjna na coraz bardziej nasyconym rynku, również podchodzi do nowej współpracy bardzo optymistycznie. Chociaż dla konserwatywnych traderów kontrakty futures na piłkarzy mogą być co najmniej nieśmiesznym żartem, to ten typ inwestycji na pewno znajdzie sporą grupę docelową.

„Tworząc kontrakty terminowe oparte o piłkę nożną, chcemy pomóc brokerom przyciągnąć nową publikę do tradingu – ludzi, którzy będą chcieli wykorzystać swoje doświadczenie zdobyte na instrumentach futbolowych w inwestycjach na innych klasach aktywów” – komentuje Tom Higgins, prezes Gold-i.

Rodzi się jednak pytanie czy brokerzy – również Polscy – będą zainteresowani rozszerzeniem swojej oferty o piłkarskie kontrakty terminowe? Dodatkowo może to zwiększyć nagonkę na branżę, która i tak nie ma już dobrej opinii – nowoprzybyli na rynek zainteresowani futbolowym tradingiem mogą mieć bowiem więcej wspólnego z bywalcami zakładów sportowych niż prawdziwymi spekulantami.

STO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here