Naga MarketsBrat założycielki OneCoina zgodził się zeznawać przeciwko siostrze. Chodzi o Konstantina Ignatova, brata Ruji Ignatovej, ukrywającej się obecnie założycielki tej słynnej domniemanej piramidy finansowej.

  • Konstantin Ignatov będzie zeznawał przeciwko siostrze. 
  • Sprawa dot. największej domniemanej piramidy finansowej na rynku kryptowalut.

Brat przeciwko siostrze

Ze szczegółów dotyczących warunków ugody, jakie ​​Ignatov zawarł z sądem, wynika, że zgodził się on zarówno współpracować z grupą inwestorów OneCoina wnoszących pozew, jak i zeznawać przeciwko swojej siostrze.

Ignatov jest również oskarżonym w równoległej sprawie karnej, która dot. OneCoina, a jego zeznania pomogły w skazaniu prawnika projektu Marka Scotta w listopadzie 2019 r.

On sam przyznał się do zarzutu prania pieniędzy i działań w celu popełnienia oszustwa, za co groziło mu do 90 lat więzienia w sprawie karnej. Możliwe, że przez fakt współpracy ze służbami dostanie lżejszy wyrok.

Scam numer 1

OneCoin to do teraz najsłynniejszy domniemany scam na rynku kryptowalut, obok BitConnect. Bułgarska firma zebrała w ciągu paru lat aż 4 miliardy euro (4,4 miliarda dolarów) w ramach swojego programu Ponzi.

W Polsce przed projektem ostrzegało Polskie Stowarzyszenie Bitcoin i biuro poselskie Mirosława Suchonia.

Z głównych twórców projektu w areszcie przebywa Konstantin. Z kolei jego siostra Ruja, która była twarzą piramidy, pozostaje na wolności. Nie jest jasne, co się z nią stało. Ponoć ostatni raz była widziana w towarzystwie tajemniczych Rosjan. Jest ryzyko, że obecnie zmieniła już tożsamość i służby już ją nie złapią.

Z kolei w lipcu singapurski promotor scamu został uznany za winnego prowadzenia OneCoin w tym kraju i ukarany grzywną w wysokości 72 000 USD.

Dwóch promotorów OneCoina z Ameryki Łacińskiej zostało zaś zamordowanych. Ponoć wcześniej ktoś ich porwał. Istnieje podejrzenie, że chodziło o działalność mafii narkotykowej.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here