Naga Markets

Konsorcjum z udziałem APS Energia ma 29 mln zł dofinansowania z NCBRWarszawa, 23.09.2022 (ISBnews) – Konsorcjum APS Energia (lider) i Politechniki Warszawskiej (konsorcjant) podpisało z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) umowę o dofinansowanie projektu pn. APStorage 2.0. Modułowy – konfigurowalny, zdalnie sterowalny i cyberbezpieczny, system magazynowania i kondycjonowania energii elektrycznej, podała APS Energia. Całkowity koszt realizacji projektu oraz całkowita kwota kosztów kwalifikowalnych wynoszą 43,5 mln zł, a przyznana wysokość dofinansowania wynosi 29 mln zł.

Projekt będzie realizowany w ramach programu “Nowe technologie w zakresie energii”, który został przygotowany przez NCBR, by wspierać osiągnięcia neutralności klimatycznej Polski.Projekt jest podzielony na 3 fazy – opracowanie studium wykonalności techniczno-ekonomicznego, zadania badawcze koncentrujące się wokół osiągnięcia zadanego poziomu gotowości technologicznej oraz zadania o charakterze eksperymentalnych prac rozwojowych i/lub prac przedwdrożeniowych, koncentrujące się wokół osiągnięcia kolejnego poziomu gotowości technologicznej. Uprawnienie do uzyskania dofinansowania na realizację kolejnej fazy projektu jest uzależnione od uzyskania pozytywnego wyniku w ramach selekcji po weryfikacji poprzedniej fazy. Okres kwalifikowalności kosztów dla projektu kończy się w terminie zakończenia realizacji III fazy projektu, tj. w dniu 25 lutego 2029 r.” – czytamy w komunikacie.

Planowanym wynikiem realizacji projektu jest opracowanie systemu o unikalnych cechach funkcjonalnych, zapewniających przewagi konkurencyjne na dynamicznie rozwijającym się rynku magazynów energii, podkreślono również.

APS Energia jest producentem i dostawcą przemysłowych systemów zasilania awaryjnego. Głównymi klientami APS są spółki z sektora energetycznego oraz nafty i gazu zarówno w kraju, jak i za granicą. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2015 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 113 mln zł w 2021 r.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułAll in! Games miał wstępnie 12,85 mln zł skonsolidowanej straty netto w I poł. 2022 r
Następny artykułPGNiG podpisało pakiet umów na dostawy gazu przez 10 lat ze spółkami z Grupy Equinor
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here