Naga Markets

Konsorcjum Torpolu wybrane do przebudowy fragmentu linii kolejowej nr 104 za 964 mln złWarszawa, 19.09.2022 (ISBnews) – Oferta konsorcjum z Torpolem jako liderem, warta ok. 963,95 mln zł brutto (tj. ok. 783,7 mln zł netto), w tym zakres podstawowy 951 mln zł brutto (tj. ok. 773,17 mln zł netto), została wybrana jako najkorzystniejsza w postępowaniu przetargowym organizowanym przez PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) na przebudowę odcinka linii kolejowej nr 104 Chabówka – Nowy Sącz, podała spółka. Udział Torpolu w konsorcjum wynosi 70%.

Przetarg nosi nazwę “Zaprojektowanie i wykonanie robót dla zadania pn.: ‘Rozbiórka, przebudowa, rozbudowa i budowa obiektu budowlanego pn.: linia kolejowa nr 104 Chabówka – Nowy Sącz na odc. E'” – czytamy w komunikacie.Kryterium oceny ofert złożonych w ramach ww. przetargu stanowi cena brutto (waga 100%), podano także.

Termin realizacji inwestycji został określony na:
– zakres podstawowy – 30 miesięcy od daty rozpoczęcia,
– opcja nr 1 – 108 miesięcy od dnia upływu okresu zgłaszania wad dla zakresu podstawowego. Oświadczenie o skorzystaniu z opcji nr 1 inwestor może złożyć nie wcześniej niż na 12 miesięcy i nie później niż na 6 miesięcy przed terminem upływu okresu zgłaszania wad dla zakresu podstawowego,
– opcja nr 2 – określony przez inwestora w oświadczeniu o skorzystaniu z opcji nr 2, jednak nie później niż do dnia upływu okresu zgłaszania wad dla zamówienia podstawowego, a w przypadku skorzystania przez Inwestora z opcji nr 1 – do zakończenia jej realizacji, wymieniono.

Cena oferty złożonej przez spółkę w ramach aukcji elektronicznej wynosi ok. 963,95 mln zł brutto (tj. ok. 783,7 mln zł netto), w tym cena za realizację zakresu podstawowego 951 mln zł brutto (tj. ok. 773,17 mln zł netto), cena za realizację prawa opcji nr 1 wynosi 4,45 mln zł brutto (tj. ok. 3,6 mln zł netto), a cena za realizację prawa opcji nr 2 wynosi 8,5 mln zł brutto (tj. ok. 6,9 mln zł netto).

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2014 roku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 121,42 mln zł w 2021 r. Torpol Oil&Gas wchodzi w skład grupy Torpolu.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułKurs złotego region korzysta na “jastrzębich” komentarzach EBC?
Następny artykułWIG 20 rośnie ponad 1%, na GPW mieszane nastroje
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here