Naga Marketszbiory soiW Stanach Zjednoczonych okres zbiorów soi i kukurydzy dobiega końca. O ile w przypadku kukurydzy tempo zbiorów nie odbiega od średniej, tak w przypadku rynku soi wyniki rozczarowują.

Amerykańscy farmerzy uprawiający soję zebrali 83% areału – to wynik o 11% lepszy niż w poprzednim tygodniu, ale nadal mniej o 6% niż w średnim ujęciu. Jeśli chodzi o kukurydzę zbiory objęły już 76% areału a to o 13% więcej niż w zeszłym tygodniu i nieznacznie mniej w porównaniu do średniej – 77%.

Oczy inwestorów są jednak nadal skupione na burzliwej relacji amerykańsko-chińskiej. Dlatego też wielu z nich wyczekiwało efektów pierwszej od wielu miesięcy, rozmowy telefonicznej przywódców Chin i USA. Strona chińska pozytywnie oceniła czwartkowe połączenie, podczas którego prezydenci Xi Jinping i Donald Trump ustalili, że spotkają się w kuluarach szczytu G20, który odbędzie się 30 listopada w Argentynie. W przypadku tak wielu zwrotów akcji trudno uwierzyć, że była to przełomowa rozmowa, ale w obliczu ostatnich gróźb prezydenta Trumpa, który planował oclić cały chiński eksport, każda pozytywna wiadomość może dać sygnał do wzrostu notowań cen soi.

Handel soją umożliwia broker TMS – wypróbuj

SOYBEAN.stdDaily

Z technicznego punktu widzenia pro-popytowe komunikaty nie były na tyle silne, aby pokonać wyraźną barierę w okolicach 890-900 USD za 100 buszli soi. Niemniej ciągnąca się konsolidacja otwiera kolejne szansę do otwarcia pozycji w pobliżu jej ograniczeń.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here