Złotówka i dwa złoteNa początku miesiąca nasza redakcja sugerowała dalsze wzrosty na USD/PLN do poziomu 3.774. Cel został wypełniony w niespełna kilka dni, po czym nastąpił silniejszy ruch korekcyjny. Analiza fundamentalna faworyzuje dolara amerykańskiego w związku z trwającym cyklem podwyżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną, co powinno wspierać pozycje długie na tej parze walutowej.

Finax

Analiza interwału tygodniowego

Na interwale tygodniowym można zaobserwować, iż tegoroczne wzrosty na USD/PLN zostały zatrzymane na 50% zniesieniu Fibonacciego. Cena pozostaje w dość szerokiej konsolidacji 3.63 – 3.80. Jak zostało wspomniane na wstępie, analiza fundamentalna wspiera dalsze wzrosty, a więc silne przebicie oporu 3.80 powinno wywołać mocniejszy impuls, który może doprowadzić notowania, aż do psychologicznego poziomu 4.00, gdzie nastąpi główny test trwającego od początku roku trendu. Wyżej znajduje się istotna strefa 4.12 – 4.15 z docelowym poziomem 4.27, gdzie cena ostatni raz znajdowała się w grudniu 2016 roku. Z drugiej strony przebicie 3.63 może spowodować głębszą korektę do poziomu 3.52, a następnie 3.46 i 3.39, gdzie znajduje się ważna strefa popytowa z początku bieżącego roku.

Konsolidacja na parze USD PLN. Wybicie może zapoczątkować silny trend

Analiza interwału dziennego

Interwał dzienny ukazuje ważną linię trendową, która została przebita i przetestowana od dołu na początku września br. Jednak wart uwagi jest fakt, iż cena po dotarciu do dolnej granicy konsolidacji silnie zareagowała, co może wskazywać na istotność tego poziomu i gotowość do dalszych wzrostów. Niższy interwał pozwala również na doprecyzowanie poziomu oporu w okolicach 3.76, którego przebicie otworzy drogę do górnego ograniczenia 3.80.

Konsolidacja na parze USD PLN. Wybicie może zapoczątkować silny trend

Analiza interwału czterogodzinnego

Przy tak długiej konsolidacji (prawie 5 miesięcy) niższy interwał nie dostarcza zbyt wielu informacji. Niewątpliwie pozytywną informacją dla pozycji długich jest utrzymanie 50% zniesienia Fibonacciego na istotnym poziomie wsparcia 3.70, więc zakres konsolidacji z W1 można zawęzić do 3.70 – 3.76.

Konsolidacja na parze USD PLN. Wybicie może zapoczątkować silny trend

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBlok po 22 – 22 października 2018: EUR/USD, AUD/CAD
Następny artykułPoranny przegląd GPW – JSW, Energa, Altus 
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here