Naga MarketsKonsolidacja cen złota w okolicach kilkumiesięcznych maksimówNotowania złota rozpoczęły bieżący tydzień spokojnie. Cena kruszcu co prawda nie rośnie już tak jak w poprzednich tygodniach, jednak nie spada – porusza się obecnie w okolicach 1880 USD za uncję, a więc przy 4,5-miesięcznych maksimach.

Notowania złota w konsolidacji

Paliwem do zwyżek cen złota w ostatnich tygodniach były przede wszystkim słaby dolar oraz korekta spadkowa na rynkach kryptowalut. W tym tygodniu jednak uwaga inwestorów najprawdopodobniej przerzuci się na sytuację gospodarczą w USA, ponieważ w kolejnych dniach będą publikowane liczne ważne dane makro z tego kraju – w tym czwartkowe dane dot. PKB. Informacje te mogą wpływać na wartość USD, a więc pośrednio także na ceny złota.

Te artykuły również Cię zainteresują


Fed nieco bardziej „jastrzębi”Notowania złota – dane dzienne

Jeszcze wczoraj na rynku ropy naftowej zapanowała na nowo nerwowość wokół sytuacji w Iranie. Kraj ten poinformował bowiem, że dzisiaj kończy się trzymiesięczny okres monitorowania irańskiego sektora atomowego przez obserwatorów z ONZ. “Wyproszenie” obserwatorów oznaczałoby zgrzyt dyplomatyczny i zagrażałoby negocjacjom na linii Iran-USA w sprawie paktu nuklearnego.

Jednak Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (International Atomic Energy Agency, IAEA) wystosowała dzisiaj komunikat, że okres monitorowania sektora naftowego Iranu został właśnie przedłużony na miesiąc. To powinno sprawić, że na rynku ropy będzie trochę spokojniej – aczkolwiek ostatnie lata pokazały, że kwestia paktu nuklearnego potrafi przynosić wiele zwrotów akcji.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania dolara online | analiza bitcoin | s&p 500 spółki | kur dolara | mwig40 akcje | pzu notowania | funt brytyjski |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here