Naga MarketsKonsolidacja cen ropy naftowejKońcówka bieżącego, wyjątkowo emocjonującego, tygodnia na rynku ropy naftowej, na razie jest spokojna. Dzisiaj ceny tego surowca – zarówno ropy gatunku Brent, jak i WTI – konsolidują w okolicach 22 USD za baryłkę.

Spadek ceny ropy spowalnia

Po pojawieniu się negatywnych cen ropy naftowej w poniedziałek i późniejszej kontynuacji presji podażowej na rynku tego surowca, inwestorzy nabrali nieco dystansu i próbują realistycznie ocenić scenariusze na kolejne miesiące. Wciąż na rynku jest daleko od optymizmu, jednak po raz pierwszy pojawiają się informacje o możliwości państwowej interwencji na amerykańskim rynku ropy, co tworzy szanse na walkę z tamtejszym problemem braku miejsca w magazynach tego surowca. Również OPEC+ nie wyklucza, że będzie zmuszone do ewaluacji dotychczasowych planów i bardziej zdecydowanych działań.

Te artykuły również Cię zainteresują
Powyższe informacje podsycają nadzieje na wyższe ceny ropy naftowej, jednak na razie presja sprzedających nadal jest bardzo duża. Możliwe jednak, że spadki cen ropy się już nie pogłębią.

Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne
Notowania ropy naftowej Brent – dane dzienneConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here