Naga MarketsKonopie i tokenizacja według Satilec. Rozmowa z Przemysławem Górskim z firmy SatilecBranża konopna według wielu ekspertów cechuje się sporym drzemiącym potencjałem. Z konopi produkować można olejki, papier, suplementy diety czy medykamenty. O tym jakie perspektywy czekają tą branżę i jak zamierza je wykorzystać firma Satilec rozmawiamy z jej przedstawicielem, Przemysławem Górskim.Na wstępie spytaliśmy o to, jakie produkty znajdują się w ofercie spółki.

Są to przede wszystkim ekstrakty konopne. Poza nimi, mamy olej tłoczony na zimno, przerabiamy też ziarno, które prażymy i łuskamy. Z wytłoczyn robimy mąkę, a popularnością cieszą się także napary. – stwierdził Przemysław Górski z Satilec.

– Staramy się w jak najmniejszym stopniu przerabiać produkty podstawowe. – dodał.

Branża konopna to nie tylko produkcja środków pochodzących z przetwórstwa, ale jak się okazuje głównie z łodyg. Niemniej, spółka Satilec chce na ten moment skupić się na kwiatostanach:

Na tym etapie rozwoju mamy zamiar skupić się na kwiatostanach, zarówno w tych odmianach, które pozwalają nam dać dobry plon ziarna, jak i tych bogatych w kanabinoidy, zarówno w formie upraw polowych, jak i farm. To jest ten kierunek, który będziemy na ten moment starali się bardzo mocno rozwijać. – stwierdził Przemysław Górski.

Uprawa konopi w Polsce to temat kontrowersyjny z uwagi, że niektóre odmiany nie są w naszym kraju dozwolone do uprawy. Jak się okazuje, proces stworzenie gospodarstwa konopnego nie jest taki prosty i wymaga odpowiednich zatwierdzień.

invest

Uprawiamy rośliny, które są skatalogowane jako materiały kwalifikowany, bo tylko taki może być użyty do tego, żebyśmy mogli obsiać pole. Oczywiście po wcześniejszych uzgodnieniach związanych z realizacją, z pozwoleniami i tą całą biurokracją, którą musimy przejść, aby na danej działce przy założeniu, że jest już rejonizacja i uchwała od Sejmiku Wojewódzkiego, to możemy tam obsiać. – zaznaczył Przemysław Górski.

Firma Satilec we współpracy z Mosaico emituje tokeny Cannabis, które pozwalają na wzięcie udziału w inwestycji w projekty realizowane przez spółkę. O tym, jakie są potencjalne korzyści dla inwestorów, na co zostaną przeznaczone środki pozyskane w ramach tokenizacji i o planach na kolejne lata, opowiadał w wywiadzie Przemysław Górski, przedstawiciel Satilec.

Więcej informacji w rozmowie na antenie Comparic24.tv, do której odnośnik znajduje się u góry artykułu.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here