Naga MarketsMobilny konkurs inwestycyjny organizowany przez Dom Maklerski TMS Brokers jest już na ostatniej prostej. Właśnie minął drugi tydzień zmagań inwestorów. Zobaczmy jakimi instrumentami zainteresowali się oraz jakie strategie mieli najlepsi w tym okresie.

Zwycięzca drugiego tygodnia ponownie zarabia na gazie naturalnym, tym razem +200%

Lider II tygodnia obrał za cel jedynie rynek gazu ziemnego, 99 proc. inwestycji wykonał na kontrakcie na gaz naturalny (CFD Natgas). Przez pięć dni sesyjnych wykonał ponad 110 transakcji, co daje średnio ok 22 transakcje dziennie. Porównując krzywą kapitału lidera z wykresem surowca, można zauważyć wysoką korelację. Największy wzrost equity portfela zwycięzcy zbiega się ze wzrostem notowań Natgas-u. W ubiegłą środę bowiem kontrakt CFD na ten surowiec urósł  z poziomu 4.21 do 4.72. Zysk tygodniowy na portfelu to ponad +214 proc.

W pierwszym tygodniu zmagań tak wysokie rezultaty również pozwalała osiągać zmienność kontraktów na gaz. Wtedy laureat osiągał stopę zwrotu powyżej 350%.

Konkurs TMS Brokers I miejsce

Wszyscy zainteresowani cały czas mogą dołączyć do zabawy w kolejnym tygodniu zmagań i walczyć o kolejne 2 tysiące złotych oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe!

BIORĘ UDZIAŁ W KONKURSIE

Dwa kolejne miejsca na podium również dzięki gazowi, ropie, indeksom i walutom

Drugie miejsce z wynikiem + 203,36 proc. zajął trader, który wybrał ten sam rynek, a mianowicie rynek gazu ziemnego. W tym wypadku jednodniowy, silny wzrost notowań NATGAS-u również „ustawił” wynik jego portfela. Początek tygodnia był dla zdobywcy srebrnego medalu wyjątkowo trudny. W pewnym momencie jego wynik przyjął nawet wartości ujemne. Inwestor ten był szczególnie aktywny. Wykonał ponad 300 transakcji, co średnio dziennie daje ok. 60 pozycji.

Konkurs TMS Brokers II miejsce

Tygodniowe podium zamyka gracz, który osiągnął stopę zwrotu na poziomie +160.15 proc. Zastosował on dywersyfikację portfela, ponieważ zawierał transakcje na różnych rynkach. Konkurs TMS Brokers III miejsce

Oprócz, jak się okazało, bardzo popularnego rynku gazu ziemnego, w portfelu brązowego medalisty znajdziemy transakcje na kontraktach CFD na kryptowaluty, amerykański indeks Dow Jones, niemiecki DAX, ropę WTI  oraz na pary walutowe takie jak AUD/USD oraz EUR/JPY.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here