Naga MarketsLogo TMS Brokers19 listopada rozpoczął się pierwszy mobilny konkurs inwestycyjny TMS Brokers. Każdy, kto zainwestuje wirtualne pieniądze w aplikacji mobilnej TMS Brokers i osiągnie wysokie stopy zwrotu ma szansę wygrać atrakcyjne nagrody, w tym m.in. iPhone XS i co tydzień 2000 zł. Konkurs będzie składał się z trzech rund. Comparic.pl jako partner zabawy prezentuje podsumowania kolejnych dni zmagań uczestników.


Gaz naturalny wyłania czołówkę pierwszego dnia zmagań konkursowych

Pierwsze dni konkursowych zmagań to zarazem ekstremalnie ciekawe sesje w notowaniach wielu instrumentów: sesje pod znakiem gigantycznej zmienności i wyznaczania długoterminowych ekstremów. Dotyczy to zarówno surowców energetycznych, indeksów giełdowych, ale także np. kryptowalut. Liderzy rankingu konkursu TMS Brokers idealnie dobierają instrumenty do handlu stosując takie kryterium i dzięki temu odnoszą sukces.

ranking konkursu tms
Ranking konkursu TMS po pierwszym dniu zmagań

Wśród opisanych instrumentów należy wyróżnić m.in. ropę naftową i gaz ziemny. Pierwszy surowiec wczoraj zanotował gigantyczną przecenę, która momentami sięgała niemal 8 proc. Jest to kontynuacja trwającej od początku października wyprzedaży, w ramach której kurs WTI spadł o prawie jedną trzecią i w okolice 53 dolarów za baryłkę, czyli najniżej od czwartego kwartału ubiegłego roku. Lider i wicelider konkursu w tym spadku upatrywali okazji do kupna.

To nie jednak nie ropa, ale kontrakt na gaz ziemny zapewnił im czołowe pozycje w zestawieniu. Nic dziwnego, w końcu notowania NATGAS są o około 50 proc. wyżej niż dwa miesiące wcześniej a ostatnio obserwowaliśmy nawet sesje z kilkunastoprocentowymi zmianami wartości instrumentu. Co więcej, kurs pod wpływem napływu nowych prognoz pogody determinujących skalę popytu na surowiec wykorzystywany w grzejnictwie, potrafili kilka razy zmieniać kierunek i wykonywać ostre wahnięcia, np. wczoraj wieczorem wystrzelił w kilkadziesiąt minut o prawie 8 proc. Co ciekawe, podobna sytuacja miała miejsce również w poniedziałek i piątek.

Lider te intradayowe zmiany wykorzystywał zarówno do sprzedaży, jak i do kupna: przed południem sprzedawał, po południu kupował, wieczorem – znów sprzedawał. Jego uwadze nie umknęła gigantyczna wyprzedaż bitcoina, ale transakcje na rynku kryptowalut nie odcisnęły silnego piętna na wyniku. Zwrócił też uwagę na wyprzedaż spółek technologicznych na Wall Street, ale podobnie transakcje na kontrakcie US100 nie miały dużego wpływu na ostateczny wynik.

Wicelider swoją pozycję również zawdzięcza wahaniom cen gazu: zawierał transakcje kupna i sprzedaży NATGAS.pro. Znacznie mniejszy, ale pozytywny wpływ na wynik miały też sprzedaż GOLD, PL20 oraz OILWTI.

Znajdujący się na najniższym szczeblu podium uczestnik swoją aktywność inwestycyjną ograniczył do jednego z najpopularniejszych instrumentów, czyli DE30, który jest kontraktem na indeks największych niemieckich spółek. Wskaźnik ten runął w kierunku październikowych dołków, co pozwoliło zrealizować zyski przed próbą odbicia. Co ciekawe, ten uczestnik wykonał znacznie mniej transakcji, a dodatkowo wszystkie były zakończone zyskiem.

Wszyscy zainteresowani cały czas mogą dołączyć do zabawy

BIORĘ UDZIAŁ W KONKURSIEtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here