Naga MarketsJesteśmy już po pierwszym tygodniu edukacyjnego konkursu inwestycyjnego w aplikacji mobilnej TMS Brokers. Mimo niewielkiej zmienności na szerokim rynku, konkursowicze potrafili osiągnąć stopę zwrotu ponad 60 proc.

Przypomnijmy, że konkurs, w którym do wygrania są wartościowe nagrody (iPhone XS MAX) i gotówka trwać będzie trzy tygodnie. Rywalizacja składa się z klasyfikacji generalnej oraz tygodniowej. Daje to większe możliwości zdobycia cennej nagrody. Szczegółowe informację znajdziecie TUTAJ.

Spoglądając na pierwszą edycję konkursu, która odbywała się w listopadzie 2018 roku, wiemy, że aby zdobyć główną nagrodę, nie trzeba wygrać każdego z tygodniowych etapów. Nawet jeśli nie poszło wam na początku, wciąż macie szansę na wygraną głównej bądź tygodniowej nagrody.

Przedstawiamy instrumenty, na jakie decydowali się najlepsi gracze pierwszego tygodnia konkursu:

I miejsce

W pierwszym tygodniu konkursu prowadzenie objął inwestor ze stopą zwrotu 62.04 proc. Oznacza to, że jego saldo na rachunku na zamknięciu giełd w piątek było na poziomie 16 204,41 euro. Zaangażowanie tradera każdego dnia rywalizacji rosło. Wykonał on 103 transakcje, z czego najwięcej odbyło się w piątek. Oznacza to, że walczył do końca i tak naprawdę rzutem na taśmę prześcignął drugiego gracza. Spoglądając na krzywą kapitału, widzimy, że na rachunku nie było względnie dużych obsunięć kapitału. Średnia stratna transakcja była na poziomie – 47.42 euro, natomiast średnia zyskowna oscylowała wokół 140,52 euro. W 99 proc. handel lidera odbywał się na niemieckim indeksie DAX (dokładnie mówiąc, na kontrakcie CFD na indeks DAX).

II miejsce

Drugie miejsce w pierwszym tygodniu rywalizacji objął uczestnik z wynikiem 57.95 proc. Jego zaangażowanie liczone w liczbie transakcji było niemalże o połowę mniejsze. 58 transakcji daje średnią ponad 11,5 transakcji na dzień. Początek rywalizacji był bardzo spokojny. Dopiero transakcja sprzedaży  AUD/JPY wywindowała rachunek na wyższy poziom. Była ona jednocześnie najlepszą jednorazową transakcją w portfelu gracza. Inwestor „załapał się” na zniżkę kursu pary walutowej we wczesnych godzinach porannych polskiego czasu. Widzimy, że wicelider po tej transakcji „złapał wiatr w żagle”. W ostatnich dniach pierwszego tygodnia skupił swoją uwagę na bardzo egzotycznej parze walutowej USD/ZAR – dolar amerykański w relacji do randa południowoafrykańskiego.

III miejsce

Trzecie miejsce przypadło graczowi, którego rachunek jest zbliżony pod kilkoma względami do portfela lidera. Widzimy tutaj podobną liczbę transakcji (97) oraz skupienie się jedynie na kontrakcie CFD na niemiecki indeks DAX. To, co różni oba rachunki to obsunięcia kapitału. Brązowy medalista pierwszej rundy miał je zdecydowanie większe.

Przed nami jeszcze dwie rundy!

Konkurs będzie trwał jeszcze dwa tygodnie. Zwycięzcami będą ci traderzy, którzy osiągną najwyższe stopy zwrotu. Każdy tydzień to nowa szansa na wygraną 2000 zł – nagrody tygodnia. Dodatkowo, aktywne uczestnictwo daje także możliwość zdobycia punktów w rankingu przybliżającym do głównej nagrody, jaką jest iPhone XS Max oraz od 500 do 2000 zł za znalezienie się w pierwszej dziesiątce. 

DOŁĄCZ TERAZConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here