Naga MarketsTrwa bardzo ciekawy konkurs TMS o Milion w zarządzanie. Biorę w nim udział od początku techniką Ichimoku. Plan jest bardzo prosty – klasyczne sygnały wybicia z chmury oraz odbicia od Kijun i Kumo.

Stop Loss zawsze przynajmniej 2x mniejszy niż TP oraz automatyczne zarządzanie otwartą pozycją – po osiągnięciu 2,5 x SL zamknięcie 50% oraz zabezpieczenie pozostałej pozycji na BE. Ryzyko na transakcję to 3% – kompromis pomiędzy graniem ryzykownym konkursowym, a rozsądnym zarządzaniem kapitałem i niedopuszczeniem do zbyt dużego obsunięcia kapitału (TMS pozwala na maksymalnie 30%).

Przez pierwsze 3 dni nie było sygnałów, oprócz przegapionego longa na USD/JPY, który już byłby zabezpieczony na BE, a połowa przymknięta. Teraz pojawiły się kolejne sygnały:

GBP/JPY:

Para doszła do linii Kijun i odbiła od niej. Trend jest wzrostowy i cena znajduje się powyżej chmury Ichimoku. Celem pozycji jest najbliższy silny opór w okolicach 144.00, SL 45 pipsów, TP 180.

NZD/USD:

Na Kiwi sygnał sprzedaży pojawił się w nocy. Ładna świeca pin bar, która wybiła z chmury. Cena znajduje się zaraz pod oporem tworzonym przez Kumo stąd decyzja o otworzeniu shorta. Stop Loss nad sygnalną świecą. Take Profit omówię na wykresie D1.

NZD/USD D1:

Na wykresie dziennym widać najbliższe wsparcie około 80 pipsów poniżej ceny otwarcia i powyżej pozycja będzie zabezpieczona na BE, a połowa zamknięta. Jednak szukałem celu dla pozostałej pozycji niżej. Widać silne wsparcie, na które cena reagowała w przeszłości kilka razy w okolicach 0,707 i tam jest ostateczny cel shorta.

USD/JPY:

Na Dolarze do Jena identyczny sygnał jak na GBP/JPY. Cena powyżej Kumo, następuje korekta, która zatrzymuje się na Kijun i pojawia się wzrostowa świeca, która jest sygnałem kupna. Take Profit na najbliższym oporze w okolicach 115,20, a zabezpieczenie i częściowe zamknięcie nastąpi poniżej lokalnego maksimum z wczoraj.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zachęcam i zapraszam do zabawy. Zapisy trwają praktycznie do samego końca konkursu więc można dołączać w każdej chwili. Szczegóły tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here