Naga MarketsBitcoin ccJon Holmquist, twórca jednego z najbardziej znanych wydarzeń dotyczących najstarszej kryptowaluty Bitcoin Black Friday informuje, że zaprzestaje organizować event, ponieważ ten wypełnił już swoją „początkową misję”.

“Zdecydowałem, że nie będę kontynuował wydarzenia Bitcoin Black Friday. Po 7 latach i 6 udanych wydarzeniach zakochałem się w bitcoinach jako sposobie płatności konsumenckich. Chociaż istnieją inne alternatywy, takie jak BCH myślę, że podstawowym przykładem użycia Bitcoina jest i pozostaje forma inwestycji oraz nowy instrument finansowy. Możliwość transakcji z wykorzystaniem Bitcoina jest co najwyżej potrzebną funkcją, w najgorszym wypadku korzyścią. Zarówno w mojej karierze jak i osobiście, zrezygnowałem z używania bitcoinów jako nowej linii płatniczej” – czytamy w oświadczeniu Jona Holmquista na stronie wydarzenia bitcoinblackfriday.com.

BTC jako inwestycja i nowy instrument finansowy

Holmquist w swoim oświadczeniu argumentuje, że Bitcoin stał się narzędziem do inwestowania. Proste płatności natomiast należy pozostawić altcoinom, gdzie jako przykład podaje Bitcoin Cash (BCH).

“Bitcoin Black Friday został zapoczątkowany jako wydarzenie mające na celu wyjaśnienie wykorzystania kryptowalut i szczerze mówiąc, zadanie to zostało wykonane. Ze względu na powszechną znajomość kryptowalut, początkowe problemy z prasą, które miewał Bitcoin można zaliczyć do przeszłości. Myślę, że początkowa misja tej witryny [bitcoinblackfriday.com] została w dużej mierze zrealizowana” – napisał Holmquist.

Widać zatem, że twórca wydarzenia uznał, iż Bitcoin został już wystarczająco rozpropagowany, stąd też decyzja o “zakończeniu misji. Jeśli jednak jakiś chętny chciałby kontynuować wydarzenie i przejąć witrynę, Holmquist jest otwarty, by to przedyskutować.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Wyprzedaż na Bitcoinie (BTC) już trwa

Chociaż Black Friday dopiero za kilka dni, wyprzedaż na Bitcoinie trwa już od dłuższego czasu. Od początku miesiąca do wczorajszego dołka przecena sięgnęła blisko 30%, według danych z giełdy Bitstamp.

Zobacz też: Akcje spółki zbyt drogie? Interactive Brokers oferuje inwestowanie w akcje cząstkowe

Osunięcia w ostatnich dniach doprowadziły do kontynuacji trendu spadkowego i jak na razie nie widać szczególnych oznak, by ta tendencja miała się zmienić. W przypadku cofnięcia traderzy mogą obserwować obszar oporu w obrębie 7430 USD, gdzie wcześniej znajdowało się wsparcie.

Wykres dzienny Bitcoina do dolara (BTCUSD)
Wykres dzienny Bitcoina do dolara (BTCUSD)


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here