Naga MarketsKurs złota od dłuższego czasu poruszał się na północ. Spoglądając na poniższy screen zauważymy, że w czasie trwania tych wzrostów rynek kilkukrotnie testował i za każdym razem odrzucał linię trendu. Na skutek trwających od ponad tygodnia spadków kurs po raz kolejny dotarł w okolice tego wsparcia. Tym razem jednak reakcja popytowa, która pojawiła się w jego okolicy okazała się zbyt słaba i ostatecznie rynek znalazł się poniżej linii trendu wzrostowego. Jeżeli wsparcie to zostanie trwale pokonane, spodziewać moglibyśmy się nawet zmiany nastawienia rynku i kontynuacji spadków w nieco szerszym horyzoncie czasowym. Pierwszym technicznym wsparciem, w okolicy którego moglibyśmy się spodziewać reakcji popytowej okazują się okolice poziomu 1300 USD.

GOLD H4

Za scenariuszem pro-spadkowym przemawia również obecna sytuacja na wykresie srebra, które jest silnie skorelowane z notowaniami złota. W tym przypadku rynek już wcześniej pokonał linię trendu wzrostowego i powoli zbliża się w okolice technicznego wsparcia 17.25, gdzie spodziewać moglibyśmy się pojawienia reakcji popytowej.

By wykorzystać analizę i zainwestować na złocie i srebrze
sprawdź ofertę Brokera HotForex

Silver H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułŚwietlana przyszłość Grupy Johnson & Johnson
Następny artykułKomentarz giełdowy – Rekordy na Wall Street przed historyczną decyzją Fed
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here