Naga MarketsPara walutowa EURUSD od połowy grudnia ub.r. niemal nieprzerwanie porusza się na północ. Na skutek tych wzrostów rynek wybił górą z 2,5 letniej konsolidacji czym otworzył sobie drogę do dalszej aprecjacji.

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że kurs dotarł w okolice istotnego poziomu oporu 1.18850, gdzie spodziewać moglibyśmy się pojawienia reakcji podażowej. Jeżeli faktycznie poziom ten zostałby odrzucony, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice górnego ograniczenia wcześniejszej konsolidacji co daje potencjał ruchu ok 250 pips.

EURUSD Weekly

Spoglądając na wykres H1 zauważymy, że rynek oscyluje w okolicy tego poziomu już od wtorku. Warto jednak zwrócić uwagę, że na skutek pojawienia się przed chwilą reakcji podażowej testujemy linię tendencji wzrostowej, której pokonanie mogłoby otworzyć drogę do spadków. Jeżeli ten scenariusz się zrealizuje, wówczas pierwszej reakcji popytowej spodziewać moglibyśmy się w okolicy poziomu 1.1760.

By wykorzystać analizę i zainwestować już teraz sprawdź ofertę Brokera HotForex

EURUSD H1

Inwestując na parach walutowych i instrumentach skorelowanych z USD należy pamiętać o zaplanowanej na godz. 14:30 publikacji raportu BLS o stanie amerykańskiego rynku zatrudnienia w lipcu. Szeroki konsensus podaje spadek stopy bezrobocia do 4,3%, NFP w wysokości 180 tysięcy oraz dynamikę zarobków 0,3% m/m. (2,4% r/r). Sprawdź również prognozy 10 dużych instytucji finansowych przed NFP.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUOKiK: 1,7 mln zł kary dla Getin Noble Bank
Następny artykułTrading harmoniczny – AUDUSD w górę po teście punktu D (uwaga na int. D1)
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here