Naga MarketsW tym tygodniu dolar amerykański powrócił do trendu spadkowego i był najsłabszą walutą w G8. Indeks dolara (DXY) spadł w kierunku poziomu 90,0, wokół którego znajdował się na początku roku. Wszystko za sprawą gołębiego wystąpienia prezesa Rezerwy Federalnej, Jerome Powella, który w środę zbagatelizował obawy o inflację, sugerując, że dolar raczej nie osiągnie trwałego odbicia. Zdaniem ekonomistów z MUFG Banku „greenback” powinien kontynuować spadek w tym roku.

  • Przewodniczący Fed, Jerome Powell, ponownie uderzył gołębim tonem politycznym
  • Fed nie przystąpi do modyfikowania lub normalizowania swoich programów, dopóki nie zobaczy, że Stany Zjednoczone wyszły z pandemii
  • Jakiekolwiek rozmowy o rozpoczęciu zmniejszania QE są mało prawdopodobne do końca tego roku

Dolar ponownie w odwrocie. Fed osłabia amerykańską walutę

Przewodniczący Fed, Jerome Powell, ponownie uderzył gołębim tonem politycznym, zgodnie z oczekiwaniami, co spowodowało ograniczoną reakcję rynku. W trakcie przemówienia zauważył, jak ważne dla Fed jest przywrócenie silnego rynku pracy przy jednoczesnym zmniejszeniu obaw o ryzyko wzrostu inflacji wynikające z luźnej polityki pieniężnej i fiskalnej – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Powell podkreślił również dalsze zapewnienie, że Fed upewni się, iż nie przystąpi do modyfikowania lub normalizowania swoich programów, dopóki nie zobaczy, że Stany Zjednoczone wyszły z pandemii. Podstawowym scenariuszem Fedu jest to, że Stany Zjednoczone osiągną odporność stadną mniej więcej w połowie roku, co sygnalizuje, że jakiekolwiek rozmowy o rozpoczęciu zmniejszania QE są mało prawdopodobne do końca tego roku.

Gołębie komentarze przewodniczącego Powella potwierdzają nasz pogląd, że jest za wcześnie, aby dolar amerykański mógł zaaranżować trwałe odbicie w związku z oczekiwaniami dotyczącymi zacieśnienia polityki Fed – podsumowano.

Ostatni słaby raport CPI, który ujawnił płaską inflację bazową drugi miesiąc z rzędu w styczniu, wsparł gołębie poglądy Fed na temat dynamiki cen w najbliższym czasie.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin info | dj industrial | dolary kurs | kursy ropy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here