Naga MarketsPara walutowa AUDCHF od ponad 2,5 roku a dokładniej od pamiętnego “Czarnego Czwartku“, kiedy to nastąpiło drastyczne i niespodziewane załamanie się rynku spowodowane decyzją Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB) o cięciu stóp procentowych oraz porzuceniu sztywnego kursu wymiany EUR/CHF na wysokości 1.20 porusza się w trendzie horyzontalnym.

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że kurs bardzo precyzyjnie przetestował pokonany na skutek decyzji SNB poziom 0.7750. W styczniu 2014 r. poziom ten stanowił istotne wsparcie natomiast po pokonaniu zamienił się w opór. Warto zwrócić uwagę, że obecnie rynek również znajduje się w okolicy tego poziomu i jest to juz jego trzeci re-test.

Jeżeli tym razem strefa ta zostałaby pokonana, spodziewać moglibyśmy się zmiany nastawienia rynku i kontynuacji tendencji wzrostowej nawet w okolice poziomu 0.8750 a więc dokładnie 1000 pips dalej.

AUDCHF Weekly

Analizując obecną sytuację z punktu widzenia interwału dziennego warto doprecyzować obecny opór z poziomu 0.7750 do 0.7780. Zauważymy wówczas, że w dniu dzisiejszym pojawiła się silna reakcja podażowa w okolicy tego poziomu.

Za dzisiejsze spadki odpowiedzialna jest m.in. opublikowana o godz. 6:30 naszego czasu decyzja Banku Rezerw Australii w sprawie stóp procentowych które zgodnie z oczekiwaniami zostały utrzymane na niezmiennym poziomie.

AUDCHF Daily

Jeżeli zatem rynek pokonałby obecnie testowane wsparcie i wybiłby dołem z lokalnej konsolidacji, spodziewać moglibyśmy się pojawienia przynajmniej głębszej korekty spadkowej.

AUDCHF M30

Potencjalne spadki mogłyby wówczas dotrzeć nawet w okolice poziomu 0.7600, 0.7465 bądź nawet 0.7270.

By wykorzystać analizę i zainwestować już teraz sprawdź ofertę Brokera HotForex

AUDCHF H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEFIX: USD w dalszym ciągu słaby i będzie jeszcze słabszy?
Następny artykułVantage FX poszerza ofertę o najnowszą wersję MT5
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here