Naga MarketsOd połowy 2015 roku notowania akcji Alior Banku na polskiej GPW (ALR) to prawdziwa kolejka górska. Najpierw dynamiczne spadki w przeciągu kilkunastu miesięcy o 100%, a następnie odrobienie ich w niespełna dwa kwartały. Co prawda nie obyło się bez silniejszej korekty, ta jednak już dawno za nami i spółka podchodzi ponowie pod psychologiczną barierę 80 zł, która do tej pory wydaje się niemożliwym w przebiciu oporem.

Na poniższym wykresie tygodniowym widać, że od testu dołków z 2014-2015 pod 59,00 cena praktycznie nieprzerwanie pnie się w górę, pokonując dotychczasowe szczyty z 2017:Wykres ALR W1 dzięki TradingView

Jeszcze w pierwszej połowie grudnia analitycy Pekao Investment Banking wyznaczali cenę docelową w horyzoncie dwunastomiesięcznym dla walorów Alior Banku na 76,7 z rekomendacją trzymaj. Cena plasowała się wtedy jednak na poziomie 73,10, czyli o ponad 6 złotych niżej niż obecnie.

Przybliżając wykres i analizując sytuację z poziomu interwału dziennego widzimy, że cena cały czas przesuwa się wewnątrz byczego kanału. Potencjalne wsparcie powinna zapewniać również zaznaczona na zielono strefa na wysokości dotychczasowych maksimów.

Sygnałem sugerującym chęć odwrócenia dotychczasowej aprecjacji będzie wybicie tegoż obszaru oraz dolnego ograniczenia formacji kanału. Wyjście nad 79,50-80,00 da natomiast jasny sygnał, że popyt jest gotowa do dalszej szarży – na tą będziemy musieli jednak poczekać co najmniej do przyszłego tygodnia i do rozpoczęcia 2018 roku.

Wykres ALR D1 dzięki TradingViewConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here