Naga MarketsKoniec shortów na bitcoina i „amunicja gotowa” na Dogecoina, twierdzi Cezary Graf
Cezary Graf

W związku z wydarzeniami wokół internetowego forum WallStreetBets prowadzonego na platformie Reddit, polski YouTuber ekonomiczny i doradca majątkowy Cezary Graf zmienił swoje podejście do rynku kryptowalut. W czwartek stwierdził, że czas shortów (krótkich pozycji) na bitcoinie dobiegł końca, a inwestorzy powinni przygotować się również na zakupy spekulacyjnych altcoinów, między innymi Dogecoina.

  • Zaledwie tydzień temu Cezary Graf nazywał bitcoina obecnym Big Shortem, największym od kryzysu sprzed kilkunastu lat
  • Jednak wydarzenia wokół grupy WallStreetBets, która po wywindowaniu akcji kilku amerykańskich spółek zaczęła przyglądać się kryptowalutom spowodowały, że jego zdaniem przyszedł czas powrotu do długich pozycji
  • Bitcoin rośnie w czwartek o niespełna 5% utrzymując się poniżej poziomu 32 tys. dol., jednak Dogecoin skupowany przez spekulantów drożeje o 127% i pokonuje poziom 0,0170 USD (najwyższy od stycznia 2018 roku)

Z Wall Street na kryptowaluty. WallStreetBets przygląda się rynkowi cyfrowych aktywów

Z opublikowanej przez Cezarego Grafa informacji na Twitterze wynika, że jego zdaniem aktywność członków redditowego forum WallStreetBets (WSB) ma byćpowodem do zakończenia shortów na bitcoinie. Jak sam przyznaje YouTuber, przygotowuje „amunicję” na zakup spekulacyjnych altcoinów takich jak Dogecoin.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wątek WSB śledzi w tym momencie ponad 4 miliony osób, które są odpowiedzialne między innymi za wzrost akcji spółki GameStop o prawie 600% w tym tygodniu. Teraz grupa inwestorów detalicznych, o której mówi całe Wall Street przerzuciła się na kryptowaluty, a w szczególności Dogecoina.

Pierwszy spekulacyjny „wystrzał” miał miejsce po godzinie 04:00 czasu polskiego, kiedy kryptowaluta z popularnym „piesełem” w logo drożała o prawie 50%. Kolejny silny ruch miał miejsce po godzinie 14:00 czasu polskiego, kiedy Doge dodawał do swojej wartości kolejne 38%.

Dogecoin silnie zyskuje w czwartek. Źródło: Tradingview.com

Cezary Graf jest zdania, że w czasie idiokracji rynkami sterują właśnie informacje z grup dyskusyjnych oraz Twittera, a nie analizy dużych funduszy inwestycyjnych. Doskonały przykład tego widać było w czwartek na polskiej GPW, gdzie akcje CD Projekt zyskiwały 20% w momencie, gdy Elon Musk wspominał na swoim Twitterze o Cyberpunku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: komentarze gieldowe | sp500 notowania | dax wykres | notowania euro | akcje mercator | akcje pgnig forum |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Takie są właśnie rekomendacje wszystkich analityków i specjalistów, dzisiaj mówi kupuj a jutro powie że się pomylił, nie warto ich słuchać tylko trzeba myśleć samemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here