Naga Markets

japoński jen złożony w kształt koszuliPara dolar-jen (USD/JPY) przełamała trend wzrostowy z 2022 roku i spadła przez uważnie obserwowaną strefę wsparcia technicznego znaną jako chmurę ichimoku, co zdaniem wielu analityków toruje drogę do dalszego spadku. Jen zyskał blisko 9% w stosunku do dolara od najniższego poziomu w październiku, choć w tym roku nadal spada o 17%. Czy taka deprecjacja JPY to mało czy dużo? Ekonomiści Commerzbanku analizują wyniki japońskiej waluty w tym roku.

  • Wiele osób prognozuje niższy kurs dolara do jena (USD/JPY) z powodu silnego sygnału sprzedaży na wykresie ichimoku
  • Zamknięcie poniżej dołków obserwowanych w listopadzie prawdopodobnie oznaczałoby zwiększenie impetu spadkowego
  • Oglądaj Trading Room ze Smart Sępem i poznaj sprawdzoną strategię intraday na prawdziwych rynkach
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs dolara (USD/JPY) trwale złamie trend wzrostowy?

Wiele osób prognozuje niższy kurs dolara do jena (USD/JPY) z powodu silnego sygnału sprzedaży na wykresie ichimoku – napisał Yukio Ishizuki, starszy strateg walutowy w Daiwa Securities Co. w Tokio.

Kurs USD/JPY przebija się przez chmurę ichimoku i zmierza w kierunku średniej kroczącej MA200. Źródło: Bloomberg

Według Pepperstone Group, inwestorzy uważnie obserwują minima w tym miesiącu (137,70) dla dolara do jena, których przekroczenie może oznaczać początek niedźwiedziego trendu potencjalnie w kierunku 200-dniowej średniej kroczącej pary (134,00).

OGLĄDAJ COTYGODNIOWY WEBINAR I DOWIEDZ SIĘ, JAK ZBUDOWAĆ PRZEWAGĘ, KTÓRA OCHRONI CIĘ PRZED HANDLEM WBREW TRENDOWI 

Nasi klienci są podzieleni co do kierunku krótkoterminowego. Zamknięcie poniżej dołków obserwowanych w listopadzie prawdopodobnie oznaczałoby zwiększenie impetu spadkowego – napisał w notatce szef działu badań Chris Weston w Pepperstone.

Kurs jena: Słabe zachowanie JPY w tym roku nie było przesadą – Commerzbank

Przecena kursowa jena stała się w tym roku ogromna i biorąc pod uwagę jej rozwój, zachowanie JPY na rynku walutowym nie było wygórowane. Wręcz przeciwnie. Zamiast tego sprawy mogły potoczyć się zupełnie inaczej. Wiele wskazuje na to, że przynajmniej znaczna część niekorzystnego kursu waluty japońskiej utrzyma się w dłuższej perspektywie – napisano w raporcie.

Oczywiście w raporcie podkreślono, że nie oznacza to, iż w nadchodzącym roku jen będzie musiał dalej tracić na wartości.

Jeśli – jak obecnie oczekuje rynek – amerykański bank centralny Fed ponownie obniży swoją główną stopę procentową w 2023 r., sprawy mogą dość szybko pójść w przeciwnym kierunku (na korzyść jena) – dodano.

XTB
Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem Berkshire Hathaway Inc. należący do Warrenna Buffetta pzygotowuje się do rzekomej sprzedaży japońskich obligacji korporacyjnych denominowanych w jenach. Informacje zostały podane przez osoby posiadające bezpośrednią wiedzę w tej sprawie, cytowane przez Bloomberga.

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułDeweloperzy Ethereum wstępnie potwierdzili 8 propozycji aktualizacji Shanghai
Następny artykułKurs EUR/PLN z szansą na wybicie z konsolidacji
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here