Naga MarketsCena złota (XAU/USD) będzie rosła? Na wykresie kolejny byczy sygnałCena złota (XAU/USD) na rynku spot po wybiciu z ponad 2-miesięcznej konsolidacji konsekwentnie kieruje się w górę. Co ciekawe, niewielkie korekty kursu jakie obserwujemy po wybiciu kończy zwykle bycza formacja pin bar z wykresu dziennego. Taki sygnał testujące kluczowe wsparcie na poziomie 1800 USD uformował się także podczas wczorajszej sesji.

  • Złoto kontynuuje trend wzrostowy po wybiciu z ponad 2-miesięcznej konsolidacji
  • Korekty na XAU/USD w ostatnim czasie kończy zwykle formacja pin bar
  • Najbliższy cel dla wzrostów stanowi strefa przy 1818 – 1820 USD

Kurs złota kontynuuje trend?

Cena złota od czasu ustanowienia w marcu dna koronawirusowej wyprzedaży porusza się trendzie wzrostowym. Dynamiczny ruch na północ przerwała jedynie wspomniana na wstępie konsolidacja trwająca mniej więcej od połowy kwietnia do ostatniego tygodnia czerwca.

Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Wybicie w górę ponad opór w pobliżu poziomu 1747 USD otworzyło drogę dalszym wzrostom. Jak widać na wykresie dziennym XAU/USD poniżej, strefa oporu, która zmieniła się we wsparcie została skutecznie przetestowana 26. czerwca, kiedy to na koniec dnia uformował się byczy pin bar.

Kolejny pin bar kończący korektę utworzył się 2. lipca, a wybicie jego maksimów zaprowadziło notowania do poziomów z 2011 roku. Od tego czasu ma miejsce kolejna korekta, jednakże wczorajsza świeca, również przypominająca byczego pin bara wskazuje na jej potencjalne zakończenie.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
Złoto (XAU/USD) – wykres dzienny

Realizacja pro-wzrostowego scenariusza daje szansę na re-test ostatnich maksimów w okolicach 1818 USD. Poziom ten wraz z 1820 USD tworzy obecnie istotny opór. Jeśli trendzie będzie kontynuowany, po wybiciu w górę, cena złota może zmierzać do okrągłego poziomu 1900 USD.

Wsparcie pozostaje w okolicach 1800 USD oraz niżej, przy 1747 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here