Naga MarketsKoniec korekty na BrentRopa Brent natrafiła na opór w drodze do zamknięcia ogromnej luki z początku marca. Cena 36$ za baryłkę była już ważnym przystankiem dla tego surowca, ale w drodze do minimów, jakie zostały osiągnięte w tym roku.

Opór na drodze do zamknięcia luki

Teraz mamy wzrostowy układ wykresu, o czym informuje zielona linia.  Jednak te wzrosty mogą okazać się korektą, o czym przypomina seria czarnych świec rozpoczęta 9 kwietnia. To jest ostatni impuls spadkowy, a bieżące wzrosty znajdują się w jego cieniu. Wczoraj została podjęta próba utworzenia „nowego szczytu”, co by uzasadniało, pociągniecie zielonej linii dalej na północ. Niestety reakcja inwestorów w postaci czarnej świecy na oporze, jasno deklaruje, że podaż może i chce bronić trendu z wyższego interwału.

Minimalne założenia co do spadków dotyczą wsparcia 31USD. Kolejny znajduje się o 6 dolarów niżej. Przełamanie tego pierwszego uwiarygodni scenariusz spadkowy, gdyż zatrzymanie w tym miejscu byłoby klasyczną zmianą ról, co wspierałoby posiadaczy długich pozycji do dalszych zakupów.

Wskaźnik stochastyczny znajduje się bardzo wysoko, co dodatkowo podnosi wiarygodność wariantu spadkowego. Ten oscylator jest bardzo szybki, wiec zatrzymanie na jednym z dwóch ww. wsparć wystarczy aby pokonał cal przestrzeń amplitudy swoich wahań.

Ponieważ RSI rośnie, to warto dopuści możliwość przełamania oporu 36$. W konsekwencji notowania Brent mogą zamknąć lukę i zatrzymać się na 50% zniesieniu Fibonacciego.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here