Naga Markets

Koniec korekty dolara, kolejne dane makro wypadły lepiejWyrażane rano wątpliwości, co do trwałości gwałtownej korekty spadkowej dolara, zmaterializowały się. Zarówno ADP (chociaż, co do jego znaczenia można mieć wątpliwości), jak i dane ISM dla usług wypadły nieźle. W pierwszym przypadku mieliśmy 208 tys. etatów we wrześniu przy prognozie 200 tys. i mocnej rewizji (bo o 53 tys. w górę) danych za sierpień do 185 tys.

Kurs dolara wraca do wzrostów

W drugim szeroki ISM dla usług spadł kosmetycznie do 56,7 pkt. z 56,9 pkt. przy oczekiwaniach na poziomie 56,0 pkt., a górę poszedł subindeks zatrudnienia (do 53,0 pkt. z 50,2 pkt.). Teraz uwaga przesunie się na dane Departamentu Pracy USA w piątek, ale warto mieć na uwadze tezę, że FED może świadomie opóźniać realizację tzw. pivotu (zmiany nastawienia), aby mieć pewność, co do tego, że inflacja trwale zakręciła w dół. Tym samym równie ważne jak dane z 7 października, będą te z 13 października o wrześniowej inflacji CPI.

Na tygodniowym ujęciu koszyka dolara FUSD mamy gwałtowny powrót ponad naruszony wczoraj poziom wsparcia 110,77 pkt., co sygnalizuje, że powrót poniżej niego do końca tygodnia może być trudny. Tym samym dolar ma większe prawdopodobieństwo w powrocie do zwyżek, które obserwowaliśmy we wrześniu.

Wykres tygodniowy FUSD
Wykres tygodniowy FUSD

W gronie najsłabszych walut pośród G-10 są dzisiaj korony skandynawskie, funt i euro. Najmniej traci jen, co pokazuje, że rynek ma znów obawy, co do ewentualnych działań Banku Japonii (co może być błędne, gdyż bank centralny nigdy nie przywiązuje się do sztywnego poziomu – w tym wypadku 145,00).

Wykres dzienny USDJPY
Wykres dzienny USDJPY

Technicznie na EURUSD mamy mocne zejście poniżej 0,99, co w zasadzie potwierdza tezę, że wczorajsze podejście pod parytet (1,00), było pułapką i tym samym zakończyliśmy trwającą tydzień korektę wzrostową. Niemniej dodatkowym sygnałem będzie złamanie szybkiej linii trendu wzrostowego, co ma właśnie miejsce.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułSprzedaż Forda spadła we wrześniu!
Następny artykułStopy procentowe NBP tym razem bez zmian. Czy to koniec ich windowania?
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here