Naga MarketsZespół Shift poinformował, że karta debetowa umożliwiająca użytkownikom amerykańskiej giełdy kryptowalut Coinbase wydawanie BTC przy użyciu standardowej karty debetowej VISA wkrótce przestanie funkcjonować. Informacja ta została przekazana za pośrednictwem Reddita.


Shift, który został uruchomiany w listopadzie 2015 r. był jedną ze stale rosnących grup kart debetowych obsługujących kryptowaluty. Wraz z popularyzacją cyfrowych aktywów, wielu dostawców decydowało się wydawać te karty w różnych krajach.

Według dzisiejszych doniesień, program kart debetowych BTC zostanie jednak dezaktywowany 11 kwietnia 2019 roku. Zespół Shift nie podał powodu wycofania własnego produktu. Wiadomo jedynie, że karty będą działać normalne aż do w/w daty.

Niektórzy przypuszczają, że decyzja ta uwarunkowana jest brakiem wystarczającego popytu na karty debetowe Shift. Ma za to być rzekomo odpowiedzialny fakt, iż użytkownicy musieli już posiadać BTC aby uiścić opłatę emisyjną w wysokości 20 USD.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPMI, CPI albo PCE? Poznaj znaczenie istotnych skrótów z kalendarzy makroekonomicznych
Następny artykułNowe rodzaje rachunków u brokera Royal. Skorzystaj z promocji “Invest Cuffs”
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here