Naga MarketsTermin Brexitu został przesunięty do końca października dając szansę na uniknięcie wyjścia Wielkiej Brytanii bez porozumienia. Jak wynika z niedzielnego oświadczenia, rozmowy rządu Theresy May oraz opozycyjnej Partii Pracy dają najlepsze nasze szanse na uniknięcie impasu związanego z rozwodem. Kurs funta zyskuje dziś blisko 0,4%.

Do obecnej sytuacji odniósł się David Lidington, który wcześniej przewodził Partii Konserwatywnej. Potwierdził, że faktycznie parlamentarzyści mogą znaleźć wspólny język, wezwał przy tym obecną premier UK do wyprowadzenia Wielkiej Brytanii z UE, a następnie rezygnacji ze stanowiska.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ustępstwa, ale i korzyści

Według Lidingtona, obecnie “testowane” są potencjalne rozwiązania, a ich wprowadzenie wymagać będzie ustępstw po obu stronach. Korzyści jakie daje unia celna z UE mogą być zadowalające z dla Partii Pracy, natomiast Wielka Brytania ma przy tym “zachować elastyczność”, która pozwoli na prowadzenie niezależnej polityki handlowej.

Podziały istnieją także w samej Partii Pracy. Większość jej członków opowiada się bowiem za przeprowadzeniem drugiego referendum. Z kolei mniejszość, która głosowała za Brexitem uważa, że kolejne referendum byłoby błędem.

Kurs funta zyskuje na początku tygodnia

Notowania funta do dolara testowały w ubiegłym tygodniu kanał średnich EMA oraz poziom 1,3100, które cały czas stanowią opór. Dodatkowo, w piątek kurs GBP/USD znalazł się ponad linią trendu biegnącą od tegorocznych maksimów. Jednakże do zamknięcia sesji znaczna część zysków została oddana, co wskazywało na respektowanie konfluencji oporu.

Wsparcie znajdziemy w okolicach 1,3100. Dodatkowo poziom ten znajduje się blisko zniesienia 38,2% tegorocznych wzrostów. Alternatywnie, pokonanie spadkowej linii trendu oraz maksimów z ubiegłego tygodnia otwierałoby drogę do wzrostów w kierunku 1,3350/80.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

GBP/USD - wykres dzienny - 15 kwietnia 2019
GBP/USD – wykres dzienny – 15 kwietnia 2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here