Naga MarketsGłówna para walutowa EUR/USD zbliża się nieuchronnie do sierpniowego minimum na poziomie 1,1664. Powszechnie oczekuje się, że amerykańskie stopy procentowe pozostaną stabilne do końca roku w obliczu obaw, że wzrost gospodarczy w Chinach zwalnia, co dodaje niepewności do szeregu obaw inwestorów z rynków wschodzących. Ekonomiści z Rabobanku spodziewają się, że „edek” osiągnie poziom 1,16 wcześniej niż oczekiwali. Z kolei zdaniem ekspertów z Societe Generale, utrzymanie kursu powyżej sierpniowego minimum na 1,1664 jest kluczowe dla odbicia.

Kurs euro (EUR/USD) zanurkuje w kierunku 1,16 wcześniej niż oczekiwano – Rabobank

Oczekiwania, że EBC odejdzie od gołębiego nastawienia w nadchodzących miesiącach pozostają na niskich poziomach. Chociaż wybory w Niemczech nie są głównym czynnikiem poruszającym rynek, niepewność związana z końcem ery Merkel niewątpliwie nie jest czynnikiem pozytywnym dla euro.Dolar raczej nie straci znacząco, dopóki zaufanie do rynków wschodzących nie zostanie przywrócone. To prawdopodobnie oznacza, że ​​trzeba będzie stworzyć silniejsze perspektywy rozwoju regionalnego. Będzie to trudniejsze do osiągnięcia w środowisku, w którym dominuje obawa zarówno przed wyższymi cenami energii, jak i sztywnymi stopami w USA – napisano w raporcie.

Kursy pary walutowej EUR/USD zbliża się dziś do sierpniowego minimum 1,1664, a wybicie poniżej prawdopodobnie przesunie uwagę na poziom 1,16.

Biorąc pod uwagę, że perspektywa utrzymania stopy funduszy Fed na koniec roku jest realna i utrzymują się obawy o wzrost na rynkach wschodzących, nasz sześciomiesięczny cel EUR/USD 1,16 zostanie osiągnięty wcześniej, niż się spodziewaliśmy – dodano.

Kurs EUR/USD: Utrzymanie powyżej 1,1664 jest kluczowe dla odbicia – SocGen

Kurs pary EUR/USD zbliża się do sierpniowego minimum 1,1664. Obrona tego poziomu jest kluczowa dla odbicia, uważają ekonomiści z Societe Generale.

Para EUR/USD zbliża się do minimum utworzonego w sierpniu na poziomie 1,1664. Obrona przed tym może skutkować odbiciem, jednak wielomiesięczna linia trendu w pobliżu 1,1800 musi zostać pokonana, aby uzyskać przedłużone odreagowanie. Z drugiej strony przebicie sierpniowego minimum otworzy drogę do poziomu 1,16 – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here