Naga Marketsdanske-bank-logoPiątkowe payrollsy okazały się być lepszy niż przewidywał to rynek. Czy czeka nas zatem kolejny mocny ruch w dół za sprawą coraz silniejszego dolara amerykańskiego? Analitycy Danske Bank nie są co do tego pewni…


Raport non farming payrolls, który opublikowany został w ostatni piątek może cieszyć. Ameryka ponownie zaskoczyła rynek silniejszym niż było to prognozowane wzrostem zatrudnienia w sektorze pozarolniczym. Cieszyć może również lepsze średnie wynagrodzenie za godzinę, które wspomoże rozwój cen w Stanach. Czy czeka nas kolejny byczy rajd na USD?

Raczej nie. Niezwykle ważne są pierwsze godziny po publikacji ważnych danych, kiedy to zarówno detaliści jak i zwłaszcza podmioty instytucjonalne przyzwyczajają się do nowych informacji z gospodarki i dostosowują swoje nastawienie do rynku w związku z nimi. Piątkowe zachowanie się ceny może martwić. Wszystko za sprawą niezdecydowania rynku, które odbiło się na w gruncie rzeczy stabilnej wycenie USD przez cały dzień. Dzisiejsze spadki można podpiąć pod sentymenty wciąż obecne po piątkowym raporcie, jednak naszym zdaniem, jest to jedynie korekta ostatnich wzrostów po zakończeniu której będziemy mogli oczekiwać dalszego osłabiania się USD względem EUR.

EURUSDH4Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here