Naga Marketsmerrill-lynch-logoTen rok wydaje się wyjątkowy. Jego początek zastraszył nas sporymi spadkami wszystkich światowych indeksów, a działania banków centralnych przybrały jeszcze bardziej intensywną formę. Analitycy Merrill Lynch próbują zrozumieć, co tak na prawdę dzieje się na rynku walutowym.


Szersze luzowanie polityki BoJ, RBNZ, Riksbanku, Norges Banku oraz EBC doprowadziło do sytuacji, w której waluty poszczególnych krajów są albo na podobnym albo nawet na wyższym poziomie niż z przed decyzji. To daje do myślenia i prowadzi do wniosku, że bankowość centralna w dotychczasowym rozumieniu powoli się kończy – wieszczą analitycy Bank of America Merrill Lynch.

Webinar o Price Action – miesięczny przegląd sytuacji na rynkach i zwrócenie uwagi na najnowsze setupy! Zapisani uzyskują dostęp do nagrania >>

Większość z wspomnianych banków (może poza EBC) praktycznie już wystrzelała się z amunicji i w tym momencie nie widać innych bezpośrednich dróg na wpłynięcie na kurs własnej waluty – czytamy w dzisiejszym komentarzu. Niezwykle gołębi przekaz Rezerwy, która pomimo coraz lepszych danych z amerykańskiej gospodarki i na pewno nie tak złych warunków globalnych postanowiła zaczekać z kolejnymi podwyżkami stóp procentowych.

Dostrzegamy zatem ryzyko, kiedy ruchy na rynku zupełnie nie skorelowane z polityką banków centralnych (a przez to, przynajmniej w teorii, z realną gospodarką) grożą naprawdę sporych rozmiarów korektą, gdy iluzja jaką teraz się karmi zwykłych uczestników rynku zniknie.

EUR/USD koryguje mocniejsze spadki jakie pojawiły się na wykresie po doniesieniach o atakach terrorystycznych w Brukseli.
EUR/USD koryguje mocniejsze spadki jakie pojawiły się na wykresie po doniesieniach o atakach terrorystycznych w Brukseli.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUSD/PLN w oparciu o strategię Swing Entry lub Tr1BH/L
Następny artykułAtaki w Brukseli niekorzystne dla złotówki
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here