Naga Markets

Kryptowaluty 2Niektórzy amerykańscy kongresmeni wciąż wykazują niepewność co do tego, czy aktywa kryptowalutowe zasługują na “wyjątkowe” ustawodawstwo. Z tego też powodu dwie komisje Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych przeprowadziły w środę pierwsze w historii wspólne przesłuchanie związane z kryptografią. Celem spotkania było wytyczenie ścieżki dla ustawodawstwa dot. wirtualnych walut. 

Kongres USA zorganizował przesłuchanie w sprawie kryptowalut

Stany Zjednoczone pozostają w tyle, jeżeli chodzi o jasność regulacyjną dot. rynku wirtualnych walut. Niedawno jednak Kongres USA zorganizował przesłuchanie, w którym udział wzięły dwie komisję. Dotyczyło ono ustawodawstwa związanego z krypto aktywami. Okazuje się, że niektórzy demokraci kwestionują to, czy nowe przepisy są w ogóle potrzebne. Inni z kolei uważają, iż innowacje należy w odpowiedni sposób wykorzystać, zapewniając obok ochronę dla konsumentów. 

Inną kwestią wartą omówienia było to, aby CFTC i Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ze sobą współpracowały w celu zapewnienia ochrony konsumentom. Obecnie obie te agencje mają przeciwstawne podejście do krypto aktywów. Podczas gdy CFTC twierdzi, że Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) i Litecoin (LTC) to towary, SEC uznaje każdą wirtualną walutę oprócz tej czołowej za papier wartościowy. 

Choć dla jednych tworzenie nowych przepisów dla kryptowalut wydaje się zbędne i niepotrzebne, pozostali uważają, iż istniejące od dawna przepisy dot. papierów wartościowych stworzone jeszcze wtedy, gdy nie istniał Internet, nie powinny być stosowane dla innowacji tj. krypto aktywa. 

Przyszłość wirtualnych walut w USA pod znakiem zapytania

Pod koniec przesłuchania w Izbie Reprezentantów kalifornijski demokrata oraz krytyk kryptowalut – Brad Sherman zaczął zastanawiać się nad tym, czy aktywa kryptowalutowe powinny mieć jakąkolwiek przyszłość w Stanach Zjednoczonych. Uważa on bowiem, iż głównym celem wirtualnych walut jest obchodzenie sankcji i przepisów podatkowych. 

Z kolei Przewodniczący HFSC Patrick McHenry wyszedł z założenia, że obecne podejście SEC do krypto aktywów nie działa dobrze. W jego opinii to CFTC potrzebuje dodatkowej władzy nad tym rynkiem. Dodał jednak, iż agencje te same nie mogą za wiele zdziałać, ponieważ to Kongres USA musi wyjść z inicjatywą. 

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.