Naga MarketsJakie są najważniejsze wyzwania dla polskiej gospodarki na najbliższe lata i dekady? Czy da się pogodzić troskę o klimat z twardą polityką energetyczną i polską racją stanu? Jak rozwijać nowoczesny biznes w dobrych relacjach z administracją publiczną? To tylko niektóre z pytań, na jakie odpowiedzą uczestnicy i goście Kongresu 590. Najbardziej prestiżowe wydarzenie gospodarcze w Polsce startuje już 7 października. Portale Comparic.pl oraz Comparic24.tv zostały oficjalnymi partnerami wydarzenia.


IV odsłona Kongresu 590 – platforma wymiany doświadczeń

To już czwarta edycja Kongresu 590, tradycyjnie odbywającego się w Jasionce koło Rzeszowa. Jak przekonują organizatorzy, spotkanie jest unikalnym forum wymiany doświadczeń, idei i argumentów pomiędzy przedstawicielami biznesu, świata nauki, polityki i administracji. To miejsce, gdzie o przyszłości rozmawiają innowatorzy, twórcy kultury i liderzy opinii. O wyjątkowości Kongresu stanowi m.in. fakt, że patronują mu i wspierają najważniejsze instytucje państwa polskiego, z Prezydentem RP i Prezesem Rady Ministrów na czele.

 – W tym roku stawiamy na bardzo pogłębioną dyskusję o tym, co wynika z doświadczeń 30 lat wolnej Polski, 20 lat naszej obecności w NATO i piętnastolecia członkostwa w Unii Europejskiej. Będziemy rozmawiać m.in. o tym, jaka powinna być rola Polski w Europie, jak rozwijać gospodarkę, by sprostać rosnącym aspiracjom Polaków a także w jaki sposób możemy wygrać dla Polski czas dynamicznych zmian geopolitycznych i kolejnej rewolucji przemysłowej – mówi Łukasz Oprawski, prezes Kongresu 590.

 Kongresowe dyskusje podzielono na bloki. Są wśród nich m.in. segmenty poświęcone klimatowi i energetyce, instytucjom i relacjom w świecie nowoczesnego biznesu a także nowym narzędziom współpracy naukowców z przedsiębiorcami.

Nowym, niekonwencjonalnym formatem spotkań będą od tego roku specjalne fora tematyczne, dotyczące elektromobilności, gamingu czy handlu.

 – Chcemy tu zderzyć ze sobą idee, spojrzenia i pomysły na to, jak ma funkcjonować polska gospodarka. Liczymy na szczere, pełne konkretów rozmowy. Wierzymy, że wynikną z nich świetne, możliwe do szybkiego wdrożenia rozwiązania – mówi Łukasz Oprawski.

 W Jasionce tradycyjnie nie zabraknie bardzo ciekawych gości ze świata. Jednym z nich będzie prezes SPECTRUM Group George F. Close, który ma za sobą 30-letnią, zakończoną w randze generała służbę w Armii Stanów Zjednoczonych a także Thomas J. Lee, jeden z wizjonerów technologii blockchain, współtwórca Fundstrat Global Advisers.

Tradycyjnie też swoim patronatem i osobistą obecnością wesprą Kongres 590 prezydent Andrzej Duda a także premier Mateusz Morawiecki.

– Formuła Kongresu 590, w której na równych prawach prezentują swe poglądy najważniejsi politycy, urzędnicy, przedstawiciele biznesu i intelektualiści, po prostu się sprawdziła – podkreśla Łukasz Oprawski, przypominając, że w zeszłym roku do Jasionki przybyło ponad 6 tys. osób a Kongres  relacjonowało blisko 600 dziennikarzy. – Jestem pewien, że w tym roku pobijemy te rekordy – dodaje prezes Kongresu 590.

Kelly, Enslin i Campbell wśród zaproszonych gości

SPECTRUM Group to jedna z najważniejszych firm zajmujących się konsultingiem strategicznym w Stanach Zjednoczonych. Wraz z jej prezesem, generałem George Close’m do Polski przyjechał  dyrektor wykonawczy Andrew Campbell.

Kolejny top-menadżer zasilający szeregi prelegentów Kongresu 590 to Robert Enslin, szef Google Cloud Businnes Group i członek zarządu Google. Kiedy wiosną tego roku Robert Enslin po 27 latach w SAP przechodził do Google amerykańskie media biznesowe mówiły o „zmianie krajobrazu rynkowego” w obszarze nowych technologii. Jako zarządzający portfolio produktów chmurowych SAP na całym świecie Enslin rozwinął ekosystem partnerów i obecność usług na wielu rynkach, co doprowadziło do znaczącego wzrostu przychodów w całym tym segmencie.  

Bezpieczeństwo i relacje w czasie globalnej zmiany są jednym z najważniejszych tematów tegorocznego Kongresu 590, który 7 i 8 października odbywa się w Jasionce k. Rzeszowa. Ważnym uczestnikiem tej dyskusji jest John F. Kelly, sekretarz bezpieczeństwa narodowego USA i szef kancelarii prezydent Donalda Trumpa.

– Generał Kelly jeszcze kilka miesięcy temu był w samym centrum najważniejszych światowych wydarzeń. Potężne doświadczenie w budowaniu strategii, doskonałe rozeznanie w kiełkujących dopiero trendach i falach zjawisk, znajomość meandrów światowej polityki – uczestnicy tacy jak John F. Kelly stanowią o sile i atrakcyjności naszego spotkania – komentuje Łukasz Oprawski, prezes Kongresu 590.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here