Naga Markets

W ramach konfrontacji metod analizy technicznej przyjrzymy się srebru. Zastosujemy analizę kanału trendowego i strategię ichimoku, a następnie przerzucimy się na wykres godzinowy, by obejrzeć sytuację w powiększeniu.

Korekta w kanale

Od drugiej połowy grudnia kurs Silvercont (CFD tworzonego na podstawie kontynuacyjnego indeksu kontraktów terminowych na srebro) znajduje się w trendzie wzrostowym w kanale trendowym widocznym na wykresie. W ostatnich dniach lutego cena minimalnie wyszła poza górną linię tego kanału, a następnie mocno spadła. Obecnie mamy krótkoterminową konsolidację w pobliżu dolnej linii kanału. Z tego schematu wynika, że w najbliższej przyszłości najbardziej prawdopodobne jest odbicie od tej linii i kolejny wzrost. Wzrost ten powinien sięgnąć przynajmniej poziomu ostatniego szczytu czyli 1852, a prawdopodobnie także górnej linii kanału, która wtedy będzie znajdowała się znacznie wyżej.Cena nad chmurą

Teraz na wykres srebra nanieśmy pakiet ichimoku. Najważniejsze jest to, że wykres ceny znajduje się nad chmurą, która w dodatku właśnie zmieniła kolor na beżowy, czyli oznaczający wzrost. Wynika z tego, że srebro znajduje się w trendzie wzrostowym i należy poszukiwać okazji do otwarcia długiej pozycji. Optymistyczną wymowę ma też niebieska linia kijun sen czyli linia nawrotu, która znajduje się blisko dolnej linii kanału. Z kolei czerwona linia tenkan sen, czyli linia zwrotna została przełamana, ale jest to mało istotny sygnał. W sumie z analizy ichimoku wynika to samo, co ze wzrostowego kanału trendowego, czyli że należy szukać okazji do otwarcia długiej pozycji.

Zapisz się na konkurs Milion w Zarządzanie.

Diabeł tkwi w szczegółach, czyli mały trójkąt

Skoro z analizy kanału trendowego i techniki ichimoku wynika, że należy poszukiwać okazji do otwarcia długiej pozycji, to przyjrzyjmy się obecnej sytuacji w powiększeniu i poszukajmy potencjalnych sygnałów. W tym celu zmieniamy interwał na godzinowy. Widać tu, że w pobliżu dolnej linii kanału powstał trójkąt symetryczny. Wybicie górą z niego zapowiadałoby spodziewany wzrost do poziomu ostatniego szczytu (1852), lub wyżej, do górnej linii kanału. Wybicie dołem byłoby niemal tożsame z przełamaniem dolnej linii kanału. W takiej sytuacji nasz wzrostowy scenariusz by się załamał. W związku z tym oczywiste jest, że stop loss powinien znaleźć się poniżej dolnego ramienia trójkąta i dolnej linii kanału, czyli poniżej 1770.

NED

Podsumowanie

Do badania zachowania ceny srebra wykorzystaliśmy kanał trendowy oraz technikę ichimoku. Obie metody przemawiają za poszukiwaniem okazji do otwarcia długiej pozycji. Z kolei analiza wykresu godzinowego wynika, że sygnałem do wejścia na rynek powinno być przełamanie górnej linii trójkąta, która obecnie znajduje się na poziomie 1785.

Sprawdź ofertę TMS Brokers i skorzystaj z 20% rabatu tradingowego i spreadów zaczynających się już od 0 pipsów.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here