Naga MarketsW USA trwa hossa, która systematycznie zaskakuje swoją siłą. W związku z tym przyjrzymy się US30.I, czyli CFD na indeks Dow Jones Industrial Average. Skoro trend wzrostowy jest czymś oczywistym, to poszukamy zagrożeń i sygnałów świadczących o jego osłabieniu. Do analizy użyjemy platformy transakcyjnej TMS Direct oferowanej przez TMS Brokers.

Na linii oporu

Pierwszy wykres ma dzienny interwał czasowy oraz skalę logarytmiczną i przedstawia całą hossę trwającą od dołka z 2009. Istotny jest wzrostowy kanał trendowy składający się z dwóch równoległych linii. Obecnie trwa testowanie górnej linii. W związku z tym istnieje podwyższone ryzyko poważnej korekty. Z drugiej strony nie można całkowicie wykluczyć wybicia górą z kanału i dalszego przyśpieszania trendu wzrostowego. Ten wariant wydaje się jednak mniej prawdopodobny.

Te artykuły również Cię zainteresują
Hiperbola zwyżkująca

Drugi wykres przedstawia okres od końcówki 2015, czyli od ostatniej większej korekty. Najważniejsze jest to, że kolejne czarne linie trendu są nachylone coraz bardziej stromo. Jest tak pomimo tego, że wykres ma skalę logarytmiczną. Jest to dowód na zwiększanie się dynamiki trendu wzrostowego i powstawanie formacji hiperboli zwyżkującej. Taką samą wymowę ma przełamanie czerwonej linii oporu. Formacje tego typu są dość niebezpieczne. W związku z tym trzeba uważać na sygnały oznaczające załamanie tej hiperboli, czyli przełamanie ostatniej z tworzących ją linii.

Niezwykła dynamika wzrostu

Trzeci wykres pokazuje dwa wskaźniki mierzące impet trendu: wstęgę Bollingera i RSI. Widać że cena rozpycha wstęgę i szoruje po górnym ramieniu. Świadczy to o niezwykłej dynamice trendu wzrostowego. Podobną wymowę ma to, że RSI nie tworzy dywergencji. Taki obraz wskaźników idealnie pasuje do hiperboli zwyżkującej.

Podsumowanie

DJIA tworzy formację hiperboli zwyżkującej. Widać to zarówno gołym okiem jako coraz większe nachylenie kolejnych linii trendu, jak i po wskaźnikach mierzących impet. Załamanie formacji tego typu może być gwałtowne. Fakt, że indeks testuje górną linię kanału trendowego jest dodatkowym czynnikiem ryzykaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here