Naga MarketsW ramach konfrontacji metod analizy technicznej przyjrzymy się USD/JPY. Popatrzymy na tę parę walutową w różnych horyzontach czasowych i użyjemy wybranych wskaźników. Do analizy użyjemy platformy transakcyjnej TMS Direct oferowanej przez TMS Brokers.

Pod dwuletnią linią oporu

Pierwszy wykres pokazuje ostatnie dwa lata w tygodniowym interwale czasowym. Najważniejsza jest długoterminowa czerwona linia oporu przechodząca przez cztery punkty zwrotne i znajdująca się obecnie w okolicach 115,5. Istotny jest też średnioterminowy czarny kanał trendowy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Drugi wykres pokazuje ostatni rok w dziennym interwale czasowym. Widać tu wspomnianą czerwoną linię oporu, choć nie ma tu jej wcześniejszych punktów podparcia. Do czarnego spadkowego kanału dodano niebieski opór ustanowiony przez dwa ostatnie szczyty w okolicach 114,33. Te trzy linie pokazują dokąd powinien dotrzeć trwający obecnie krótkoterminowy trend wzrostowy. Jest to przedział 114 – 115,7.

Jaki zasięg wzrostu?

Spróbujmy teraz ustalić jaki zasięg wzrostu wynika z wybicia z konsolidacji, które nastąpiło w zeszłym tygodniu. Konsolidację widać na trzecim wykresie, który ma interwał H1. Rozpiętość konsolidacji oznaczono pomarańczowym prostokątem. Wybicie górą z niego zapowiada wzrost porównywalny z wysokością prostokąta. Daje to poziom docelowy w okolicach 114,5, czyli pomiędzy opisanymi wyżej oporami.

Duża dynamika wybicia

Czwarty wykres ma dzienny interwał czasowy. Dołączono do niego RSI i wstęgę Bollingera. Oba wskaźniki pokazują, że wybicie z żółtej konsolidacji było czymś istotnym. W przypadku RSI chodzi o przełamanie czarnej linii. Natomiast wyjście poza górne ramię wstęgi Bollingera świadczy o dużej dynamice wzrostu.

Podsumowanie: USD/JPY znajduje się w trendzie wzrostowym po wybiciu z żółtej konsolidacji. Z rozmiarów tej konsolidacji wynika, że cena powinna wzrosnąć do około 114,3 – 115,7, czyli do miejsca gdzie są trzy opory. Wskaźniki potwierdzają istotność wybicia i też przemawiają za wzrostowym scenariuszem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here