CMC Markets

W ramach konfrontacji metod analizy technicznej dzisiaj przyjrzymy się czterogodzinnemu wykresowi EUR/USD. Wykorzystamy trzy metody: klasyczną analizę formacji, zniesienia Fibonacciego oraz oscylatory.

Projekcja zasięgu z kanału i Fibo

Kurs EUR/USD znajduje się w trendzie spadkowym po wybiciu dołem ze wzrostowego kanału trendowego składającego się z dwóch czarnych linii. Jedna z metod prognozowania zasięgu ruchu po wybiciu z kanału polega na odłożeniu szerokości kanału od poziomu, na którym nastąpiło wybicie. W tym przypadku szerokość kanału wynosi około 180 pipsów. Przełamanie nastąpiło na poziomie 1,0693. Po odjęciu 180 pipsów otrzymujemy 1,0513. Poziom ten oznaczono zieloną poziomą linią. Jak widać linia znajduje się tuż poniżej czerwonej linii oznaczającej 61,8% zniesienie Fibonacciego.

Pod koniec 2015 roku TMS Brokers zorganizował konkurs dla polskich traderów, z niespotykaną do tej pory pulą nagród. Zwycięzca pojedynku miał otrzymać 1 000 000 złotych w zarządzanie, co było wyjątkową formułą nie tylko w Polsce, ale również i na świecie. Teraz ten sam broker powraca z drugą odsłoną konkursu tradingowego skierowanego do inwestorów detalicznych, którego portal Comparic.pl został oficjalnym patronem medialnym.

Analiza momentum.

Do pomiaru momentum użyjemy popularnych oscylatorów RSI i MACD. Jak widać od jakiegoś czasu nowym lokalnym dołkom ceny nie towarzyszą nowe dołki oscylatorów. W ten sposób powstają pozytywne dywergencje świadczące o niewielkiej dynamice trendu spadkowego.

Sprawdź ofertę TMS Brokers i skorzystaj z 20% rabatu tradingowego i spreadów zaczynających się już od 0 pipsów.

Podsumowanie.

Prognoza na podstawie zasięgu wybicia z kanału wypada bardzo blisko prognozy na podstawie zniesienia Fibonacciego. Dywergencje na oscylatorach zapowiadają zakończenie trendu spadkowego. W związku z tym dość prawdopodobne wydaje się odwrócenie trendu spadkowego w okolicach 1,0515.

Moje kolejne wpisy z całej serii możesz śledzić pod tagiem “rynkowa konfrontacja

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here