Naga MarketsW ramach konfrontacji metod analizy technicznej przyjrzymy się EUR/USD. Niedawno powstały tu sygnały odwrócenia trendu wzrostowego, które jednak nie zadziałały. Zastanowimy się czy przypadkiem nie jest to objaw siły rynku. Do analizy użyjemy platformy transakcyjnej TMS Direct oferowanej przez TMS Brokers.

Głowa z ramionami? Ale która?

Miesiąc temu techniczny obraz EUR/USD wydawał się jasny. Po wielu miesiącach trendu wzrostowego na wykresie powstała negatywna formacja głowy z ramionami z linią szyi na poziomie 1,166. Przełamanie tej bariery powinno zapowiadać spadek przynajmniej porównywalny z rozmiarami formacji. Zamiast tego cena spadła tylko trochę, po czym nastąpiła długotrwała konsolidacja.

Te artykuły również Cię zainteresują
W analizie technicznej miarą siły rynku często jest reakcja na sygnał. W tym przypadku mieliśmy jednoznaczny spadkowy sygnał, który nie zadziałał. Dlatego należy przyjrzeć się wariantom wzrostowym.

Na drugim wykresie mamy właśnie taki wariant. Widzimy tu inną, odwróconą formację głowy z ramionami z linią szyi na poziomie 1,1856. Obecnie tworzy się jej prawe ramię. Przełamanie linii szyi oznaczałoby dopełnienie formacji i zapowiadałoby wzrost powyżej poziomu wrześniowego szczytu (1,209).

Węzeł oporów

Kolejne wykresy pokazują wybrane wskaźniki. W przypadku Ichimoku najważniejsze jest położenie chmury na tym samym poziomie co linia szyi odwróconej formacji RGR.

Na tym samym poziomie znajduje się górne ramię wstęgi Bollingera. W ten sposób powstaje węzeł oporów, którego przełamanie byłoby sygnałem kupna.

Podsumowanie: Rynek nie spadł mimo powstania negatywnych sygnałów, więc wygląda na silny. Potwierdzeniem byłoby przełamanie węzła oporów powstającego wokół szyi odwróconej formacji RGR.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here